Ana Sayfa / Gündem / EKPSS branş sıralaması meclis gündeminde

EKPSS branş sıralaması meclis gündeminde

2016/1 EKPSS atamaları yapılmasına rağmen branş bazında sıralamanın halen yapılmaması meclis gündemine geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu bu soruyu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’a sordu. İşte detaylar.

Engelli bireylerin sorunlarının en başında yer alan engelli istihdamı konusu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine bir kez daha girdi. 2016/1 EKPSS tercih sonuçlarının açıklanmasından sonra branş bazında sıralamanın yayımlanması adaylarca defalarca dile getirilmesine rağmen ÖSYM ve yetkililer bu konuda sessizliğini korurken konuya Cumhuriyet Partisi Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu da katıldı.

Kayışoğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’a yönelik sorularını sorarken bu sorulara yazılı olarak yanıt vermesini istedi. Kayışoğlu ayrıca; engelli vatandaşlarımızın hayatlarını idame ettirebilmeleri için istihdam konusunun büyük önem arz ettiği, gerek özel sektörde gerek ise kamuda bu hususlara dikkat edilmesini ancak bu konuda çeşitli sıkıntıların yaşandığını belirtti.

Kayışoğlu Bakan Müezzinoğlu ile Kaya’ya ise şu soruları sordu:

  • Devlet kadrolarında engelli açığı ne kadardır ?
  • Varsa, bu kadrolara ne zaman atama yapılacaktır?
  • EKPSS’de branş sıralaması neden açıklanmamaktadır?
  • Özel sektördeki istihdam konusunda yapılan denetimlerden istenilen sonuçlar alınabilmekte midir?

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir