Ana Sayfa / Etkinlikler / BEYAZ HAYALLER

BEYAZ HAYALLER

HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Bursa’da engelli genç kız ve kadınlar için ‘Beyaz Hayaller’ projesiyle temsili düğün yapıldı. Yıldırım Belediyesi, engelli genç kız ve kadınların gelin olma hayallerini gerçeğe dönüştürdü. Yıldırım Belediyesi, Engelli Kadınlar Derneği (ENKADER) ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Beyaz Hayaller’ projesiyle 12 engelli kadın için temsili düğün yapıldı.

3 Aralık Dünya engelliler gününde pasta keserek gelin olma hayallerini gerçekleştiren engelli genç kız ve kadınlar için kınanın ardından takı töreni düzenlendi.Barış Manço Kültür Merkezi’ndeki temsili düğüne çok sayıda davetli katıldı. Gelinlere kına yakılması ile başlayan organizasyonda takı töreni de düzenlenirken, mutlulukları yüzlerinden okunan 12 engelli kadın pasta keserek gelin olma hayalini gerçekleştirdi.

AİLELERİYLE BİRLİKTE MUTLULUKLARINI PAYLAŞTILAR

Düğünde aileleri ile birlikte doyasıya eğlenerek mutluluklarını paylaşan gelinler, kendilerine hayalini kurdukları beyaz gelinliği giyme imkanı sağlayan Yıldırım Belediyesi’ne teşekkür etti. Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Polat, 12 engelli gelinin gözlerindeki mutluluğun kendilerine yettiğini söyledi.
Engelli kadınların da yuva kurabileceğini vurgulamak için bu faaliyeti düzenlediklerini belirten ENKADER Başkanı Canan Elmastaş, 12 engelli kadınının hayallerinin gerçek olmasını sağlayan belediyeye teşekkür etti.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir