Ana Sayfa / Gündem / Engelli gencin oy mücadelesi

Engelli gencin oy mücadelesi

Bir engellinin yapamayacağı hiç bir şey yoktur.

16 Nisan referandumundan sosyal medyaya düşen görüntü çok konuşuldu. Engelli bir genç, İstanbul’da tekerlekli sandalyesinden inip, merdivenleri elleriyle tırmanıp oyunu kullanmıştı. O genç 28 yaşındaki Emrah GÜLDİKEN.
Oy vermek için gittiği okulda asansör çalışmadığı için merdivenleri elleriyle tırmanıp oyunu kullanan Emrah GÜLDİKEN ilgililere haber verilip niye çalışmıyor diye sorulduğunda tamirci çağırın yaptırın diye alınan cevaba daha çok üzülmüş.
Emrah GÜLDİKEN ” bir sürü insan vardı yaşlı ve hastalar da vardı, sadece ben değildim. Hiç kimseye yardımcı olmadılar. Bir engellinin yapamayacağı hiç bir şey yoktur. Sadece azim ve istektir. Asansör arızalı olsa dahi ben kendi çabalarımla çıkıp oyumu kullanabileceğimi söyledim ve yaptım da. Bu benim için hiç bir engel değildi. Benim üzüldüğüm nokta sadece konuların farklı yere çekilmesi evetçi veya hayırcı diye ikilendirme yapılmasın ” dedi.
Emrah GÜLDİKEN geçen yıl bir trafik kazasında iki bacağını kaybetmiş, 27 ameliyat geçirmiş, o günden beri tekerlekli sandalye ile yaşıyor. Emrah GÜLDİKEN sokakların, hayat alanlarının engellilere göre düzenlenmesini istiyor.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir