Ana Sayfa / Yazarlarımız / Mine Sueri / Her iyilik güzelliğe dönüşür…

Her iyilik güzelliğe dönüşür…

Sevgili okurum,

Hayatı güzelleştirmek için öyle müthiş eylemlere lüzum yok. Ah insan! Birkaç sayfa kitap, biraz şiir ve hakikatle sevmek… Başka? Jo Nesbo, “Dünyaya gülümseyerek bakarsan, dünya da sana gülümser.” der.

Hiçbir şey yapamıyorsanız, gülümseyin. Bakın nasıl cevap verecek dünya. Somurtmayı, önyargıları, kavgaları bir kenara bırakın ve dünyayı bugün yeni bir gözle görün. Bir çiçek koklayın, bir çocuk öpün, bir kedinin oyunlarıyla eğlenin, bir insanın yaşamını kolaylaştırın mesela ve dünyanın size gülümsemesini izleyin.

Bir gün, bir yıl başlayacak ve buradan sizinle tek bir acı, tek bir fenalık paylaşmayacağız. Orwell, “Karanlığın var olmadığı yerde buluşacağız.” der sevgili okur. O güne dek karanlığa inat; her sabah bir yudum kahve, bir parça iyilik yapmaya devam edeceğiz hep birlikte. Birer birer düşüyor iyiliğin kaleleri. Bu bizi belki üzecek, kim bilir biraz biraz karamsarlığa itecek. Fakat bir avuç, tam bir avuç kalsak dahi bir yaşamak mücadelesidir, sürecek!

Hatırlayınız: İsmet Özel, “Biz bağıracağız, birileri hiç duymayacak, hep aynı hikâye, duyanlara selam olsun.” der.

Unutmayınız: Bir gün bu hikâye elbet değişecek sevgili okur. Ve biz her iyiliğin, güzelliğe dönüştüğünü göreceğiz. Var olun.

Saygı ve sevgiler…

Bu habere de bakabilirisiniz

Sen de bir ah çekip
nerede o eski bayramlar
diyor musun?

Sevgili okurlarım; Her bayram olduğu gibi bu bayramda da anılar, hatıralar, gelenek ve göreneklerimiz aklımıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir