Ana Sayfa / Uncategorized / Eğitim Herkesin Hakkı

Eğitim Herkesin Hakkı

Kardeşimin Eğitim Hakkını İstiyoruz…

Otistik Kardeşimin Eğitim Hakkını İstiyorum

 

Change.org’da Bejna UÇAR tarafından bir kampanya başlatıldı.

UÇAR “ 7 yaşında sürekli refakate ihtiyacı olan, Halit Dağca adında OTİZMLİ bir kardeşim var. Annem ve ben dışında refakat edecek kimsesi yok. Kardeşimin haftada 8 saati geçmeyen ve rehabilitasyon merkezlerinde uygulanan özel eğitim haricinde, toplumla kaynaşmak ve kendi kendine yetebilecek hale gelmesi için her çocuğun gittiği gibi ilkokula gitmesi gerekiyor.

Sorunum şu; annem Mersin’in Tarsus ilçesinde bir ortaokulda müzik öğretmeni. Biz Mersin merkezde ikâmet ediyoruz çünkü kardeşimin tedavisi Mersin Üniversitesi Çocuk Psikiyatrisi Bölümünde uygulanıyor.

Annem her gün iki saat yol gidip geldiği ve kardeşimi de ordaki bir okula götüremediği için çok zorluk yaşıyoruz. Aile bütünlüğümüz bozuluyor. Kardeşimin sağlıklı bir eğitim alabilmesi için annemin onun yakınında bir okulda yani Mersin Merkez içi bir okulda görev alması gerekiyor.

Annem, defalarca tayin başvurusunda bulunmasına rağmen dilekçesi reddedildi. Böyle özel ilgiye ihtiyacı olan çocukların eğitimleri için daha töleranslı davranılması gerektiğini düşünüyorum.

“Her çocuk özeldir .” Benim kardeşim de çok özel bir çocuk… Desteklerinizi bekliyorum. ” dedi.

 

Bejna  başlattığı kampanyayla otistik kardeşinin ihtiyacı olan eğitimi alabilmesini istiyor.

Her çocuk özeldir, aile  bütünlüğünün  korunması için  Bejna’ya destek vermek isterseniz,  change.org’u ziyaret edebilirsiniz…

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir