Ana Sayfa / Yazarlarımız / Melek Tırpan / Eğitimin önemini anlamak zorundayız….

Eğitimin önemini anlamak zorundayız….

Merhaba sevgili okuyucularımız;

Bildiğiniz üzere yeni eğitim öğretim yılı  başlamış  bulunmakta. Bu konudaki düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Eğitim neden önemlidir. Eğitim almak bir insana neler kazandırır. Eğitimin geliştirilmesi neden gereklidir?  Bu ve bunun gibi birçok soru sorulabilir.

İnsan doğduğu andan itibaren eğitim alır  ve  hayatımızın her döneminde de eğitim devam eder. İlk önce ailede başlar eğitim  emekleme, yürüme, konuşma ve nasıl besleneceğimizi ailemizden öğreniriz. Yaşımız ilerledikçe eğitim kurumlarında eğitim almaya devam ederiz. Bu eğitimler sayesinde de hayata, doğaya, dine, dile, çeşitli faaliyetlere karşı bilgi sahibi oluruz.  Aldığımız  eğitimlerle  birlikte kendimizi geliştirmeye başlarız.

Nitelikli bir eğitim önemlidir. Hayatın her alanında eğitim vardır. İş hayatına atıldığımızda da yeni şeyler öğrenmeye devam ederiz. Doğduğumuz andan öldüğümüz ana kadar öğrenmeye ve gelişmeye  devam ederiz. Önce ailede  sonra eğitim  kurumlarında çocuklarımızı en doğru şekilde yönlendirip onların ufkunu açmalıyız.

Çocuklarımız bizim  geleceğimiz. Bu bilinçte hareket etmeliyiz. Çok sevdiğim bir atasözü var “ağaç yaşken eğilir” ne kadar da doğru bir söz, daha küçükken onları en doğru şekilde yönlendirmeliyiz. Bu  bizim elimizde. Bunun için bizde okumalı ve kendimizi geliştirmeliyiz.

Ülkemizin kurucusu Atatürk’ün 21 Mart 1937’de  söylemiş olduğu bir sözle  yazımı noktalamak istiyorum.

“Sizler yani Türkiye’nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere  yürümeye  karar verenler asla yorulmazlar.

Türk gençliği bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyeceksiniz”.

Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.

 

Esen kalın.   

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Merhaba dostlar;

Biliyorsunuz 3 aralık dünya engelliler günü yaklaşıyor. Bu ay sizlere bu konu hakkında yazmak istiyorum. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir