Ana Sayfa / Gündem / Engelli bir çocuğun bir de öncelik hakkı olduğu halde neden biz bu haktan yararlanamıyoruz

Engelli bir çocuğun bir de öncelik hakkı olduğu halde neden biz bu haktan yararlanamıyoruz

Hastane biz sizi bir yıl içinde ararız” dedi.

Serkan DEMİRKUNDAK 14 yaşında, erken doğduğu,  küveze konulmadığı ve gerekli kontroller yapılmadığı, devamında “sağlam hiçbir şeyi yok” diye eve gönderildiği  için kalça çıkıklığı fark edilmedi.

Serkan kalça çıkıklığı nedeniyle yürüyemez halde  3 aydır acı çekiyor.  Ailesi İstanbul’da devlete ait  bir hastaneye gitti ama “ En geç 1 yıl en erken 6 ay “ denilerek gönderildi. Aile bir türlü randevu alamadı.

Dayanılmaz ağrılar çeken doğuştan engelli Serkan’ın ameliyat olması gerekiyor ama ailesi bir türlü hastaneden gün alamıyor. İddialarına göre “ hastane  biz sizi bir yıl içinde ararız” dedi.

Bakanlığa dilekçe verdiklerini dile getiren aile  “Oğlumu hastane de muayene ye bile almadılar randevusuz gittiğimiz için zar zor engellidir diye film falan çektiler bir ay sonrasına randevu aldık. Hastamız çok  yapacak bir şey yok mecburuz gibi kelimelerle geçiştirdiler bizi. 2 aydır ne arayan var, ne soran var, ne de derdin nedir diyen var. Ne yapalım biz şimdi , bize desinler bize biz bunu yapamıyoruz siz özelde yaptırın. 20 – 30  bin mi istiyorlar bilmiyoruz ki. Benim devletim varken , hastanemiz varken bu kadar sağlık sisteminin ön plana çıktığı anlatılırken, çaresizim  “diyerek sıkıntılarını dile getiren baba Mustafa DEMİRKUNDAK en çok da bu ilgisizlikten dert yandı.

Baba  Mustafa DEMİRKUNDAK  gözü önünde acı çeken oğlu için

“Bu çocuğun,  ayağı çıkık bunu herkes biliyor  ne yapalım böyle mi bırakalım biz bu çocuğu.  Engelli bir çocuğun bir de öncelik hakkı olduğu halde neden biz bu haktan yararlanamıyoruz ”  diyerek yetkililere seslendi…

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir