Ana Sayfa / Gündem / Ev aletlerini erişilebilir şekilde üretin, biz görmeyenleri kimseye muhtaç etmeyin….!

Ev aletlerini erişilebilir şekilde üretin, biz görmeyenleri kimseye muhtaç etmeyin….!

GÖRMEK İÇİN SESİ AÇIN……!

GÖRMEK İÇİN SESİ AÇIN……!

Ev aletlerini erişilebilir şekilde üretin, biz görmeyenleri kimseye muhtaç etmeyin….!

 

 

Gazetemizde haberini ve duyurumunu yapmış olduğumuz  www.change.org ’un  başlattığı ve sizlerinde destek olduğunuz başarıya ulaşan “Ev aletlerini erişilebilir şekilde üretin, biz görmeyenleri kimseye muhtaç etmeyin”

kampanyasının başarılı sonucu…

 

 

Arçelik, Altınokta Körler Derneği Kadın Meclisi ile bir araya gelerek “Engelsiz Ürünler” projesi ile görme engellilere yeni bir çözüm üretdi. Proje görme engellilerin artık ev aletlerini kimseye ihtiyaç duymadan daha rahat bir şekilde kullanmasını amaçlıyor. Akıllı cihazlar üzerinden kontrol edilebilen ev aletleri tüketiciler için daha rahat kullanım sağlıyor. Ürünlerde özel işaretlemeler, sesli ikazlar ve sesli kullanım kitapçıklarıyla çözümler sunuluyor. Bunun yanı sıra, program bittiğinde ürünler sesli uyarı ile haber veriyor.

 

Arçelik A.Ş.’nin ‘Engelsiz Ürünler’ projesi kapsamında, Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın ve gazlı ocaklarda Braille Alfabeli pano çözümü ile kullanıcıların seçimlerini ayarlaması çok daha kolay hale getirildi. Buzdolabı için sıcaklık ayarları,elektrik süpürgesinde toz torbası dolduğunda sesli uyarı, ayar gerektirmeyen akıllı ütü gibi birçok yenilikler yaptı.

 

Görme engellilerin sesi olan Sevgi Bulut’un www.change.org’da başlatdığı imza kampanyası kayıtsız kalmamış ve Arçelik A.Ş üretim politikasına yenilikler getirerek ‘ Engelsiz Ürünler’ projesi kapsamında engelli insanların hayatındaki engellerin bir kısmını kaldırmayı başarmıştır.

 

Change.org, engelli aile bireylerinin ve sevdiklerinin sağlık, bakım ve eğitim hakları gibi en temel hakları için yetkililere sesini duyurmaya çalışan anne babalar, arkadaşlar, eşlerin başlattığı sayısız kampanyaya ev sahipliği yapıyor. Açılan kampanyalar başarıya ulaştıklarında milyonlarca engelli vatandaşı ilgilendiren değişimler gerçekleşiyor.

Arçelik Görme Engelliler İçin Engelleri Ortadan Kaldırıyor!

 

Engelsiz yaşamlarımızı kolay hale getiren bu ev aletlerine ise en çok ihtiyaç duyanlar engelli insanlar. Hayatlarının büyük bir kısmında başka insanların yardımına ihtiyaç duyan engelli insanların gerçekten istedikleri şey ise: tek başına yaşamlarını sürdürebilmek.

Görme engelli tüketicilerin isteklerine kulan veren Arçelik, Altınokta Körler Derneği ile muhteşem bir projeye imza atmış.

“Başkalarının yardımına ihtiyaç duymadığım bir hayat istiyorum.”

Görme engelli Sevgi Bulut’un başlattığı kampanya  Arçelik’in üretim politikasını değiştirerek ve sorunlara kalıcı çözümler üretmesini sağlamış.

Engelli insanların hayatlarına çok doğru bir yerden dokunan “Engelsiz Ürünler”kampanyası büyük bir ihtiyaca cevap verir nitelikte.

Özel işaretlemeler, sesli ikazlar, Braille alfabeli kullanma panoları taşıyan bu ürünler sesli kullanım kitapçıkları ile görme engelliler için mükemmel çözümler sunuyor.

Buzdolabından çamaşır makinesine, televizyondan küçük ev aletlerine geniş bir ürün ağı sunan Arçelik, engelli insanların hayatını kolaylaştırmayı hedeflemiş ve başarmış.

Bu duyarlı davranışından ötürü Arçelik’i tebrik ediyoruz.

Change.org ‘un başlattığı ve başarıya ulaşan diğer kampanyalar…

—304.819 kişinin desteği sayesinde, engelli bireyler ihtiyacı olan hizmeti, yakınlarından ayrılmadan kendi evlerinde alabilecek.

—21.651 kişinin imzasıyla başarıya ulaşan kampanya sayesinde, görme engellilerle sınavlara giren okuyucu öğretmenlere özel eğitim verilecek.

—1585 kişinin imzasıyla, Vodafone Arena’da engelli tribününe yapılan rampa ve çevre düzenlemeleri sayesinde engelli futbol severler maçları keyifle izleyebilecekler.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir