Ana Sayfa / Gündem / “Harçlığımı kalem ve tarak satarak çıkarttım”

“Harçlığımı kalem ve tarak satarak çıkarttım”

‘Bütün Zorluklar Başarıyı Kamçılar’

Doğuştan Görme Engelli Psikoloji mezunu Şule Sepin 6 Nokta Körler Derneği Genel Başkanlığı’na aday oldu.

Gaziantep’te orta halli bir ailenin beşinci çocuğu olarak dünyaya gelen Şule Sepin(53) doğuştan görme engelli. Beş yaşına kadar herkesin kendisi gibi göremediğini sanan Sepin 6 Nokta Körler Derneği Genel Başkanlığı’na aday oldu. Kendisi ile beraber 5 erkeğinde aday olduğu 6 Nokta Körler Derneği Genel Başkanlığı’nda tek kadın aday olan Sepin ‘bütün zorlukların başarıyı kamçıladığını söyledi.

Harçlığımı kalem ve tarak satarak çıkarttım

Ailesi 3 aylıkken görme engelli olduğunu öğrendi.  Ortaokul ikinci sınıfa kadar Gaziantep Körler Okulu’nda yatılı olarak eğitimini sürdüren Şule Sepil  Lise Öğrenimini  İstanbul Erenköy Kız Lisesinde bitirdi. Harçlığını kalem ve tarak satarak çıkarttığını söyledi. Dershaneye gitmeden üniversite ye giren Sepin “Tıp kazanabilecek bir puana sahiptim ama ben ilk tercihim olan ODTÜ Psikoloji bölümüne gittim. Annem ben ODTÜ’yü kazanınca çok sevinmişti. Ama mezun olurken yanımda olamadı” dedi.  “Mezun olurken herkesin anne babası varken benim annem babam yanımda yoktu. Babam önemsemezdi böyle şeyleri “diye devam ettirdi konuşmasını.

“Benim Servetim Çocuklarım”

Annesini kendisi 6 aylık evliyken kaybettiğini açıklayan Sepil “O dönem çok zorluk çektik. Eşim seyyar satıcılık yaptı, toplanıp Gaziantep’e dönmeyi bile düşündük”dedi. 24 yıllık eşinden ekonomik şiddet gördüğü için ayrıldığını belirten 2 çocuk annesi Şule Sepil: “Şu an bir kızım evli, iki torunum var. Diğer kızım profesyonel olarak basket oynuyor. Çocuklarım hep iyi bir anne olduğumu söyler. Benim en önemli iki büyük servetim var onlar da çocuklarım. Okul hayatları istediğim gibi olmasa da çok kişilikli çocuklarım var. Bunların da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Onlarla gurur duyuyorum.”

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir