Ana Sayfa / Yazarlarımız / Merve Nur Çelebi / Sevdiklerinize zaman ayırın….

Sevdiklerinize zaman ayırın….

Merhaba,

Sizinle bu ay ki köşemde, hepimizin yaşadığı vakitsizlik hakkında bir şeyler paylaşmak istedim.

Birini sevip birlikte bir hayat kuruyorsunuz ama onu günde sadece birkaç saat görebiliyorsunuz. Çocuğunuz doğuyor, büyüdüğünü göremiyorsunuz. Ona mutlulukla hatırlayacağı çocukluk anıları bırakamıyorsunuz. Onun nasıl güzel güldüğünü, senin adını ilk söylediği, ilk yürüdüğü anı göremiyorsunuz. Fırtınalı bir günde okul çıkışına gidip sürpriz yapıp elinden tutamıyorsunuz.

Bu muydu hayal ettiklerimiz, hayattan beklentilerimiz, elbetteki hayır. Hayallerimizin kaçını gerçekleştirebiliyoruz. Ailemiz dediğimiz sevdiklerimizle ne kadar dolu dolu kaliteli zaman geçirebiliyoruz.

Hayatımızı sevdiğimiz insanlarla geçiremeyeceksek niye yaşıyoruz? Onlara sarılmak için akşam olmasını bekleyeceksek, ya da akşam olunca sarılmak yerine sadece hayatımızın çözülmesi gereken sorunlarını konuşacaksak. Artık hayatımız sadece sorun çözmekten ibaret olacaksa ve biz bu yüzden birbirimizden bıkacak, kopacaksak niye aile kuruyoruz?

Hayat sadece çalışmaktan ibaret değil, fakat biz ancak bu kadarını yapabiliyoruz. Çünkü mecburuz. Onlara daha rahat bir ortam yaşam sunmak için mi. Elbette ki hayır. Yaşamımızı idame ettirebilmemiz için çalışmak zorundayız.

Peki onlara ailemize sevdiklerimize sorsaydık bu kadar çalışmamızı isterler miydi, yoksa bizimle daha çok zaman geçirmek konusunda onlarda aynı fikirde mi olurlardı.

Birlikte yemek yapamadığımız “sen soğanları doğra, salatayı ben yaparım” diyemediğimiz kişiye karı, koca, sevgili ya da aile diyebilir miyiz? Bunu yapamıyorsak, yaşadığımız hayata hayat diyebilir miyiz?

İnsanın bir ailesi yoksa hiçbir şeyi yok demektir. Geçip giden her an bir anı, mutlu anlar biriktirerek yaşamaktan daha önemli bir şey yok. Her şeyi, herkesi yitirdikten sonra geriye dönüp baktığımızda kayıplarımıza üzülmekten daha çok onlarla geçiremediğimiz günlere anlara üzülüyoruz. Geçip giden koca bir hayatın tek tesellisi belki de anılar.

Hayatı kaçırmayın. Doyasıya yaşayın, yaşamak için fırsatlar yaratın inanın bu sizin elinizde. Buna cesaret edemeyen umutta etmesin…

Sevdiklerinize zaman ayırın, yoksa zaman sizi sevdiklerinizden ayırır…..

Sevgiyle Kalın…..

Bu habere de bakabilirisiniz

Babaların Gözyaşları

Babanızın gözyaşlarını avuçladınız mı hiç, o ağır, mağrur, şefkat ve merhamet ölçüsünde narin bakışlarındaki gözyaşlarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir