Ana Sayfa / Yazarlarımız / Melek Tırpan / Merhaba dostlar;

Merhaba dostlar;

Biliyorsunuz 3 aralık dünya engelliler günü yaklaşıyor. Bu ay sizlere bu konu hakkında yazmak istiyorum.

1992 yılında BM almış olduğu bir karar ile tüm dünyada engelli arkadaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek amacıyla belirlenmiş bir gün.bugün engelli insanlarımızı anlayabilmek açısından büyük öneme sahip. Fakat onları bir gün değil de her gün anlasak ne güzel olurdu.

Gerek sosyal yaşamda, gerekse iş hayatında kendilerine çok zor yer bulan ve birçok alanda zorluklarla karşılaşan engelli insanlarımızın farkına varmak onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamak gerek.

Örneklendirmeye kalkarsak, o kadar çok sorunla karşılaşıyorlar ki. Mesela;engellilerin geçeceği yerlere park etmek, yürüyüş yollarına engel koymak. Bunları çoğaltabiliriz…

Biz istiyoruz ki bu sorunlar olmasın biz nasıl yaşıyorsak, onlar da sıkıntı yaşamadan hayatlarını idame ettirebilsinler…

Çok sık karşılaştığım bir söz  var “ ben engelli değilim”  ya da “benim engelim  yok ki ”. Hiç birimizin 2 dakika sonrasının garantisi yok, hepimiz engelli adayıyız. Bunu anlayabilirsek her şey çok daha güzel olacak….

Sevgiyle kalın

Bu habere de bakabilirisiniz

Şiddete hayır!…

Merhabalar, Bu ay ki yazımda sizlerle kız çocuklarımızdan bahsetmek istiyorum. Bilindiği üzere, geçtiğimiz ay Dünya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir