Ana Sayfa / Yazarlarımız / Mine Sueri / Her Güzel Bir Şeyin Sonu Vardır

Her Güzel Bir Şeyin Sonu Vardır

Yakın zamanda bir arkadaşımın yaşadığı, “belki bir hataydı ama sevdim, hata da olsa onunla geçirdiğim birkaç aya değerdi “ diye söylese de noktalamayı düşündüğü evliliğinden, bazı yaşanmışlıkları, ondan da izin alarak sizlerle  paylaşmaya çalışacağım.

Cemal Süreyya ne güzel demiş; “Aşık olunacak çok insan var da; Aşık kalınacak olanı zor bulunuyor!”

Hatalarımızın yarısını, düşünülmesi gereken yerde hissetmekten yapıyoruz.

Bazen her şeyi görmek için, maalesef  gözler yetmiyor. Hissettiklerimiz kör ediyor  kimi zaman bizi. Böylelikle de hatalar yapıyoruz. Adına da sevdim, seviyorum deyip onun için ölüp bitiyoruz. Artık gözümüz görmez, kulağımız duymaz oluyor. Adeta insanın bilinci kapanıyor, aşık olunca, sevince… Aynı duygular karşı tarafta da hissediliyorsa sıkıntı yok, fakat genelde görülen bu olmuyor tabikii de( istisnalar az da olsa vardır ya da öyle ümit ediyorum ). Erkeğin ki  kadını ikna edene kadar, hatta imzayı atana kadar sürüyor. Kadının sevgisinden emin olduğu an her şey bitiyor. Sonrasında içi hava dolu kocaman gözterişli bir balon olduğunu anlıyor kadın  fakat  iş işten geçmiş , içinde alevler yanar halde buluveriyor kendini. Ya sonra,  sonrası hepimizin bildiği, tanık olduğu, hatta yaşadığı şeyler. Uykusuz geceler, üzüntü, sıkıntı, stres ve sonrası mutsuz, umutsuz , depresyonlu günler.

Bir heves geldi geçti değil mi?

Kadınlar için bu durum hiç de böyle olmuyor… Belki birine inat, ya da  kıskandırmak için, belki de heyecanı seviyorsunuz. O ilk buluşmalarda ki HEYECAN, belki sizi o hayata bağlıyor. Öyleyse hep arkadaş , sevgili kalın. Kendinize güvenmiyorsanız, neden evlen benimle diye ısrar ediyorsunuz.

Kendinize güvenemiyorsanız yola çıkmayın, kendi içinizde yaşadığınız problemleriniz, egonuz, kaprisleriniz, önceki yaşanmışlıklarınız yüzünden, bin bir güçlükle evlenmeye ikna ettiğiniz, ümit ve söz verdiğiniz kadından ne kadar da çabuk vazgeçebiliyorsunuz ve bunun adına da sevgi mi diyorsunuz? Sizi Özgüvensiz, Kompleksli insan profili… Her şeyi bir anda bitirecekseniz, evliliğin kurtulmasına katkıda bulunmayacaksanız, bencilce davranacaksanız, kendinize güveniniz yoksa yola çıkmayın, kimsenin günahına da girmeyin,  hayatını mahvetmeyin.

Hislerinizden emin değilseniz, bir insana sakın yaklaşmayın.  Otobüs gelince atılan sigara gibi yarım sevmeyin insanları! Ya sonuna kadar için, Ya da hiç yakmayın… Çünkü bu yangın kolay kolay sönmüyor. Bir hayatı mahvediyorsunuz. Bu kadar bencil olmayın.

Her güzel şeyin bir sonu vardır dediğinde KADIN; Umut tohumlarını yeşertircesine Hayır der ERKEK “bu bizim elimizde”, sonrasında aynı  hayal kırıklığını yaşatıp, aynı sona mahkum eder kadını  ve bu tezin doğruluğunu onaylar nitelikte her şey son bulur…

VE KADIN HAKLI ÇIKAR YİNE………

Evet Her Güzel Şeyin Bir Sonu Vardır…

Yeni Yılda Sevginin Değerini Bilen, Emek Veren, Sevginizi Hak Edecek İnsanlar ile Karşılaşmanız, Son Bulmayacak Güzel ve  Mutlu Günler Yaşamanız Dileğiyle

Mutlu Kalın……

Bu habere de bakabilirisiniz

Sen de bir ah çekip
nerede o eski bayramlar
diyor musun?

Sevgili okurlarım; Her bayram olduğu gibi bu bayramda da anılar, hatıralar, gelenek ve göreneklerimiz aklımıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir