Ana Sayfa / Yazarlarımız / Merve Nur Çelebi / Musmutlu Yeni Bir Yıl

Musmutlu Yeni Bir Yıl

Yeni bir yıl geldi. Yeni yıl hepimize yeni umutlar, yeni mutluluklar, yeni-yeni güzellikler getirsin. Her yıl olduğu gibi istediğimiz dilediğimiz tüm güzellikler bizimle olsun.

Geride bıraktığımız yıl içerisinde yaşadıklarımız değerlendirmek için herkesi biraz sağduyuya davet ediyorum. Yaşamınız ile ilgili fark ettiklerinizi başkalarıyla paylaşmanız gerekmiyor. Kendinize itiraf etmeniz bile sizin için önemli bir gelişim ve değişimdir. Bunun için çaba sarf etmeniz yeni bir değişime adım atmanızın göstergesidir. Unutmayalım ki değişim olmadan gelişim olmuyor.

Önemli olan eksiklerimizi fark edip tamamlamaya çalışmak. Peki kaç kişi bunu yapabiliyor ya da yapmak için çaba sarf ediyor? Herkes yaşamdan bir şeyler bekliyor. Sizce yaşama hayata bir şeyler vermeden ne olacağımızın beklentisine kapılmak kendimiz içinde haksızlık değil mi?

Unutmayalım ki emek olmadan yemek olmuyor. Siz hayata bir şeyler vermezseniz hayatta size hiçbir şey vermez. Hedefi amacı olmayan insan bir HİÇTİR. Kocaman bir HİÇ.

Umut etmek, koşmak, hayal kurmak adım atmanın yarısıdır.

Bu yıla kadar yaşamdan ne bekliyorum. Ya da yaşam bana ne verdi diyenlerdenseniz; Geç kalmış sayılmazsınız. Şimdi ben yaşama ne verdim demenin beklide tam zaman.

Huzurlu, umutlu, mutlu yıllarınız olsun. 2018 yılının istediklerinizi beraberinde getirmesi dileğiyle Hoşça kalın. Mutlu kalın.

Merve Nur Çelebi

Bu habere de bakabilirisiniz

Babaların Gözyaşları

Babanızın gözyaşlarını avuçladınız mı hiç, o ağır, mağrur, şefkat ve merhamet ölçüsünde narin bakışlarındaki gözyaşlarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir