Ana Sayfa / Gündem / Basketbolda Artı 1 Farkı

Basketbolda Artı 1 Farkı

Tek Farkımız Bir Kromozom

12 gencin oluşturduğu Basketbol Takımı, tribündeki ailelerinin, seyircilerin, takım arkadaşlarının coşkulu tezahüratlarını almanın mutluluğunu yaşıyor.

İzmir’deki bir spor salonunda antrenörleri eşliğinde antrenman yapan 12 genç artı bir farkla toplarını potaya şut atıyor. Down sendromlu grup  kıyasıya rekabetin yaşandığı sahalara yaşama sevinci ve neşe getirdi. Tiyatro, dans gibi birçok etkinlikler yapan gençler bu kez de basketbol sahalarında buluşarak zorluklara yenilmediklerini bir kez daha kanıtladı. İzmir Down Sendromu Derneği üyesi bu gençler topu potaya isabet ettiremese bile sahada olabilmenin gururunu yaşıyorlar.

Tek Farkımız Bir Kromozom

Down sendromluların takım kaptanı Bora Kırlıoğlu: “Topu potaya atıyoruz, az biraz zor. İnşallah Avrupa’da da oynarız. Ben bütün annelere babalara sesleniyorum, Down sendromlu çocuklarını evlerine kapatmasınlar” dedi. Tek farklarının bir kromozom fazla olduğunu onunda takımlarının adı olduğunu belirten takım üyesi Deniz Ayçe Karagöz: “Diğer Down sendromlular da bizler gibi olsunlar, topluma kazandırılsınlar. Ben kurslara gidiyor, basketbol oynuyor, gitar çalıyorum. Önceleri ‘yapamazsın’ diyenler oldu ama ben başardım. Şimdi maçlarımıza herkesi, tüm aileleri çağırmak istiyorum. Gelsinler bizim onlardan bir farkımızın olmadığını görsünler” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir