Ana Sayfa / Yazarlarımız / Melek Tırpan / Çocuklar ve Engeller

Çocuklar ve Engeller

Merhaba;

Onlar çocuklarımız. Çocuklar dünyanın en güzel şeyi. Mutluluk,umut ne kadar yorgun olursak olalım evimize gittiğimizde yüzümüzü güldüren en değerli varlığımız. Dünyanın en güzel duygusu nedir diye sorsalar çocuk sahibi olmak derim (zorlukları hiç mi yok onu da nasip olursa bir sonra ki yazım da değinmek istiyorum).

Anne baba olarak sorumluluklarımız fazla değerli bir mücevheri işler gibi milim milim işlemek. Her şeyden çok daha fazla onlara değer verilmelidir.

Dünyamız çok kötü,çocuklar çok masum. Her çocuk çok değerli, kötülüklerden olumsuzluklardan uzak tutulmak hepsinin hakkı.Bir gün büyüyecekler ve biz şimdi onlara ne verirsek ne sunarsak onlar da bizlere aynı şekilde karşılık verecek..Ünlü bir düşünür der ki çocuklar yeni dökülmüş bir beton gibidir, siz ne koyarsanız hepsinin izi kalır.

Günlük işlerimizde, koşturmalarımızda gereken ilgiyi ve sabrı ne yazık ki gösteremeyebiliyoruz, bizi anlıyorum. Fakat onları da anlamamız gerektiğini biliyorum. Bu dünyaya onların gelmesini biz istedik, onlar istemedi. O zaman üzerimize düşeni, elimizden gelenin fazlasını da onlar için yapmalıyız. İş yerinden arkadaşlarımıza, komşumuza veya hiç tanımadığımız birine kibar olabiliyorsak çocuklarımıza da saygı duymak zorundayız.

Zaman çabuk geçer, o minik yavrular geleceğin bireyleri haline gelir ve yeni çocuk yetiştirecek birey onlar olur. Bu bir döngü, bir bayrak yarışıdır. Zincirin halkalarının kuvvetli olması bizlere bağlı.

Tüm çocukları sevelim, hiç tanımadınız bir yavrunun başını okşayabilelim.

Onlar yarınımız, geleceğimize sahip çıkalım.

Saygı ve sevgiyle…..

Bu habere de bakabilirisiniz

Şiddete hayır!…

Merhabalar, Bu ay ki yazımda sizlerle kız çocuklarımızdan bahsetmek istiyorum. Bilindiği üzere, geçtiğimiz ay Dünya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir