Ana Sayfa / Gündem / Engelli Sağlık Raporlarında Yeni Düzenleme

Engelli Sağlık Raporlarında Yeni Düzenleme

“Engelli vatandaşlarımızın ayağına doktorlarımız gelecek”

Ankara’da bir hastanenin verdiği engelli raporlarından bazılarının sahte olduğunun tespit edilmesinin ardından bakanlık harekete geçti.

Yapılan sahte engelli raporlar nedeni ile yeni düzenlemeler yapıldı. Bu düzenleme ile her ilde, her hastanede değil, sadece belirlenen hastanelerde raporlar verilecek. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, engelli raporlarıyla ilgili zaman zaman yanlış ve suç oluşturan uygulamaların ortaya çıktığını ifade ederek bu tür uygulamalara karşı hemen harekete geçildiğini ve savcılık tarafından da sorunun takip edildiğini belirtti.

“engelli vatandaşlarımızın ayağına doktorlarımız gelecek”

Bakan Demircan “Engelli vatandaşlarımız poliklinik dolaşmadan, engelli vatandaşlarımızın ayağına doktorlarımız gelerek raporlar verilecek. Raporlar e-devlet ortamına veriliyordu, bundan sonra da bu şekilde devam edecek. Engelli vatandaşımızın raporu ne durumdadır, neyi ifade ediyor, e-devlet sistemi üzerinden ulaşılabilecek. Engelli vatandaşlarımızın rapor almalarını kolaylaştırmış olacağız. Fonksiyonunu da tam denetlenebilir, gözlenebilir bir hale getireceğiz. Amacımız bu tür yanlış uygulamaların da önüne geçmektir.” diye konuştu.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir