Ana Sayfa / Spor / Hayata meydan okuyor

Hayata meydan okuyor

Görme Engelliler Judo Şampiyonluğuna Hazırlanıyor

Manisa ‘da Görme Engeliler Spor Kulübü tarafından  30 genç, judo şampiyonalarına hazırlanıyor.
Görme Engelliler Spor Kulübü bünyesindeki 30 genç, milli judocu olabilmek için çalışıyor. Milli judo hakemi ve judo antrenörü Nurşen Köse’nin çalıştırdığı gençler, sert bir spor olan judoyla, hayata meydan okuyor. Engelli gençleri şampiyonalara hazırlayan Köse, görme engellilerin birçok sporu yapabileceğini de ifade ederek birlikte çalışmaktan mutlu olduğunu belirtti.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Manisa İl Temsilcisi Mehmet Göktaş ise, kendisinin de görme engelli olduğunu ve uzun süredir judo yaptığını açıkladı. Gençleri bu spora yönlendirdiklerini söyleyen Göktaş, “Manisa’da 7 yaşından 32 yaşına kadar, 30’un üzerinde judo yapan görme engelli sporcumuz var. Çocukların içinde dünya 3’üncüsü olduğunu da söyledi . Hemen hepsinin judoda madalyalara sahip.  Judo çok güzel bir spor. İnsanın kendini ifade etmesini sağlıyor. Manisa’dan 7 judocumuz uluslararası başarı elde etti, 3 görme engelli gencimiz de milli takımda mücadele ediyor” diye konuştu.
Kırkağaç Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Bölümü’nde okuyan görme engelli Faruk Korkmaz (22)ise 2008 yılında judoya başladığını belirtti. Korkmaz, “İlk yıllarda zorlandığını sonradan kendini geliştirdiğini söyledi. İlk gittiği turnuvada şampiyon olduğunu da dile getiren Faruk korkmaz sonraki yıllarda çalışarak, hocalarımın desteği ile milli takıma seçildiğini açıkladı.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir