Hayata Yolculuk

Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi . Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan hatta, ardından bir tane daha olduktan sonra hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi.

Sonra çocuklar yeterince büyük olmadıkları için kızar, onlar büyüyünce daha mutlu olacağımıza inanırız. Bundan sonra, ergenlik dönemlerinde çocuklarla uğraşmamız gerektiği için öfkeleniriz. Kendimize, çocuklarımızın bu dönemden çıkınca daha mutlu olacağımızı, yeni bir otomobil alınca, güzel bir tatile çıkınca, emekli olunca, yaşantımızın dört dörtlük olacağını düşünürüz.

Gerçek ise şu andan daha iyi bir an olmadığıdır.

Eğer şimdi değil ise ne zaman? Hayatımız her zaman mücadelelerle dolu olacaktır. En iyisi bunu kabul edip her ne olursa olsun mutlu olmaya karar vermektir. En sevdiğim sözlerden biri Alfred D.Souza’ya aittir. Der ki; Uzun zamandan beridir hayatın- gerçek hayatın başlamak üzere olduğu izlenimine kapılmıştım. Fakat her zaman yolumun üzerinde bir engel, öncelikle erişilmesi gereken bir şey, bitmemiş bir iş, hizmet edilecek zaman, ödenecek bir borç oldu. Sonra hayat başlayacaktı. Sonunda anladım ki bu engeller benim hayatımdı.”

Bu görüş açısı, mutluluğa giden bir yol olmadığını gösterdi. Mutluluk yoldur, öyleyse sahip olduğunuz her anın kıymetini bilin ve mutluluğu, vaktinizi harcayacak kadar özel biriyle paylaştığınız için, ona daha fazla değer verin. Unutmayın zaman hiç kimse için beklemez.

Öyleyse;

Okulun bitene kadar,

Çocuklarınız olana kadar,

İşe başlayana kadar,

Evlenene kadar,

Otomobil, ev alana kadar,

Borçlar bitene kadar,

Cuma gecesine kadar,

Pazar sabahına kadar,

İlkbahar, yaz, sonbahar, kış gelene kadar,

Maaş gününe kadar,

Emekli olana kadar,

Kısacası     ÖLENE KADAR…

Mutlu olmak için içinde bulunduğunuz  “AN ” dan daha iyi bir zaman olduğuna karar vermek için beklemekten vazgeçin… Mutluluk bir varış değil, bir yolculuktur. Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanın boyu hizasındadır.

Unutmayın “ yarın kimseye vaat edilmemiştir.”

Anı  yaşayarak mutlu olmanız  dileğiyle….

Bu habere de bakabilirisiniz

Babaların Gözyaşları

Babanızın gözyaşlarını avuçladınız mı hiç, o ağır, mağrur, şefkat ve merhamet ölçüsünde narin bakışlarındaki gözyaşlarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir