Ana Sayfa / Yazarlarımız / Mine Sueri / Kızımdan Mektup

Kızımdan Mektup

Mayıs Ayını anlamlı kılan günlerden biri de Anneler günü,

Evet ben de bir anneyim ve küçük kızım J) küçük diyorum ama kendisi 22 yaşında olsa da  tüm annelerin dediği gibi benim gözümde hala  evimizin küçük kızı, kıvırcığı. Kıvırcık büyümüşte annesine bir mektup yazıp duygularını dile getirmiş. Bundan büyük bir hediye yok biz anneler için.

Bana özel bu mektubu sizlerle paylaşmak ve bu vesile ile tüm annelerin anneler gününü kutlamak isterim.

Canım annem,

Anneler günü yaklaşıyor, çok az kaldı ve ben döne dolana sana layık bir hediye arıyordum her sene olduğu gibi. Yine yüzünde oluşan evrenin en güzel gülümsemesini izleyebilmek için aklımdan sayısız hediye geçirdim ama bir türlü içime sinmedi, senin kocaman güzel kalbini ısıtacak değerde göremedim hiçbirini. Başımı ellerimin arasına aldım bir ders molasında ve sonra beni bu yaşıma dek sayısız zorluk ve sınırsız sevginle nasıl getirdiğini düşündüm. Elimi hiç bırakmadan geçtiğimiz sarp yolları, beni sırtına alıp üzerinden uçurduğun dert okyanuslarını, bazen elinden hiçbir şey gelmezse -ki çok nadir olur bu- dizine yatırıp her şeyin ne kadar güzel olacağını fısıldadığını düşündüm saçlarımı severken ve her şeyi de çok güzel yaptın. Bazen kaybolurdum gelecek kaygılarımın arasında, kör olurdum doğruyla yanlışını ayırt edemezdim, düşerdim ve dizlerim kanardı da ayağa kalkıp hedefime bir türlü yürüyemezdim. Sonra sen gelirdin aklıma, uzağımda olurdun kimi zaman ve sesini duymak bile yeterdi sanki hiç yorulmamışım, umutsuzluğa düşmemişim ya da hayal kırıklığı yaşamaktan korkmamışım gibi dimdik ve eskisinden daha güçlü devam ederdim yaşamaya. Tabii hep kötü şeyler de olmadı hayatımızda, şimdi durup düşündüğümde ne kadar içten gülüşüm varsa hepsi senin sayende olmuş güzel annem, her gece bizi mutlu uyutmuşsun, öyle çok da şımartmadan ne istesek yapmışsın, aklın endişeyle dolu olsa da hangi adımı atmaya yeltensek izin vermiş ve hatta desteklemişsin. Hala öylesin. Hani hep dersin ya anne olmadan anlamazsınız diye ben galiba ucundan köşesinden seni biraz anlıyorum güzel annem, anneliğin ne güzel bir şey olduğunu hele senin gibi bir anne olmanın güzelliği kadar zorluğunu da anlıyorum.

Ben henüz yirmilerimin başında bir kız çocuğu, ayaklarımı yere bu kadar sağlam basıyorsam, her türlü haksızlığa bu kadar karşı koyabiliyorsam, ne olursa olsun kaşlarımı çatıp üstesinden gelebiliyorsam, kimseye boyun eğmediysem, kimseye kendimi ezdirmemiş ve kimsenin ezilmesine izin vermemişsem, doğruyu söylemekten bu denli korkmuyorsam, aklıma koyduğum her işi alnımın akıyla yapıyorsam ve ben henüz yirmilerimin başında bir kız çocuğu olarak bu kadar sevgi dolu, bu kadar güçlü, bu kadar gururlu, bu kadar mutlu ve geleceğe dair bu kadar umutluysam hepsi senin sayende güzel annem. Çünkü beni sen büyüttün çünkü benim tek kahramanım ve tek idolüm hep sen oldun, hep sen olacaksın.

Bu anneler günü, bir ders molasında, bana bu satırları yazdıracak kadar harikulade bir anne olduğun için sana teşekkür ederim. İyi ki benim annemsin, bir insan olarak bile iyi ki varsın.

Seni çok seviyorum.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sen de bir ah çekip
nerede o eski bayramlar
diyor musun?

Sevgili okurlarım; Her bayram olduğu gibi bu bayramda da anılar, hatıralar, gelenek ve göreneklerimiz aklımıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir