Ana Sayfa / Gündem / ‘Dokumada ben de varım’

‘Dokumada ben de varım’

Manisa’nın Salihli ilçesinde, Dokumada ben de varım’ projesi hayata geçirildi. Açılan kurs, özel öğrencilerin el, göz ve beyin koordinasyonunun gelişmesine yardımcı oldu.

Salihli Belediyesi’ne ait halı dokuma atölyesinde bedensel ve zihinsel engelliler için başlatılan ‘Dokumada ben de varım’ projesiyle başarılı sonuçlar elde edildi. Gerçekleştirilmiş projeyle ilgili bilgi veren halı dokuma kursu eğitmeni Sultan Gençtürk Salihli Belediyesi’nin de katkılarıyla projelerini hayata geçirdiklerini belirtti. Amaçlarının çocukları mutlu etmek olduğu yüzünden özel çocuklara özgü bir projeyi hayata geçirme kararı aldıklarını ifade etti. Bu kapsamda engelli çocuk ve gençlerimize yönelik ‘Dokumada ben de varım’ projesini hayata geçirdik diye konuştu.
Projenin engelli vatandaşlara sağladığı katkıları anlatan Gençtürk, “Engelli bireylerimiz proje kapsamında tezgahlarda halı dokuyorlar. Bununla birlikte el, göz ve beyin koordinasyonlarının gelişmesini sağlıyoruz. Tezgahta sürekli hareket halinde oldukları için projenin engelli bireylerin ince kaslarının da gelişimlerine önemli bir katkısı var. Psikolojik olarak da ürettikleri için mutlu oluyorlar. Topluma faydalı bireyler olduklarını hissediyorlar. İç dünyalarında da barışık oluyorlar” diye aktardı.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir