Ana Sayfa / Gündem / Engelli Askerlere “Kına Gecesi”

Engelli Askerlere “Kına Gecesi”

Avcılar Belediyesi engelli bireyler için bir günlük temsili “Kına Gecesi” düzenledi.

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlik  Avcılar Gümüşpala Paşaeli Parkı Gönül Davet Salonunda yapıldı. Düzenlenen kına gecesinde, bir günlük temsili askerlik yapacak olan Mehmetçiklere kına yakılırken, aileler de duygusal anlar yaşadı. Engelli bireyler ve yakınları çeşitli oyunlar oynadı ve halay çekip gönülerince eğlendiler.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli de “Özel hemşehrilerim” diye hitap ettiği gençlere hayırlı tezkereler diledi.

Bir günlük temsili askerlik yapacak olan gençlerin heyecan ve mutluluklarına ortak olduklarını belirten Benli, engelsiz belediyecilik anlayışıyla her alanda engellilerin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi ve sözlerine şu şekide devam etti

“Onlar sadece bir gün askerlik yapıyorlar ama o bir gün de onlar için o kadar değerli ve önemli ki, çünkü biz vatanına hizmet etmeyi ve onu askere yollamayı gelenek haline getirmiş kınalar yakın bir toplumuz. Kınanın yakılarak gönderilmesini ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Onun için de asker kına gecesi yapıyoruz ve çocuklarımızı askere göndereceğiz buradan. Onlar vatanına hizmet etmek için engel tanımayan özel çocuklar. Onları hiçbir şey vatanına hizmet etmesine engel olamaz.” Gerçekleşen  etkinliğe Avcılar Garnizon Komutanı Albay Önder İrevül, Türkiye Muharip Gazileri Derneği Avcılar Temsilciliği Başkanı Nurettin Ağaoğlu ve gaziler katıldı. Gençler, 11 Mayıs sabahı Avcılar Belediye Başkanlığı önünde düzenlenecek törenin ardından bir günlük temsili askerlik görevlerini yapacakları kışlalarına uğurlanacak.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir