Ana Sayfa / Gündem / ÇOCUKLAR UYURKEN SUSULUR, ÖLÜRKEN DEĞİL!

ÇOCUKLAR UYURKEN SUSULUR, ÖLÜRKEN DEĞİL!

22 Haziran’da kaybolan 8 yaşındaki Eylül ve 15 Haziran’da kaybolan 3,5 yaşındaki Leyla’dan gelen acı haberle tüm Türkiye yasa boğuldu. Tüm ülkenin nefesini tutarak takip ettiği arama çalışmaları sonucu iki küçük kızın cansız bedenine ulaşıldı. İki ayrı cinayetteki ayrıntılar kan dondurdu.

Üst üste yaşanan bu vahim ve acı cinayetler sonrasında başta ünlüler olmak üzere halk isyan etti ve çoğu insan tepki göstermek amacıyla sokaklara çıktı. Cumhurbaşkanına, Adalet Bakanlığına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına çok sayıda mektup gönderildi. Eylül ve Leyla’nın ailesine halktan ve yüksek siyasilerden çok sayıda telefon geldi. Aynı acıyı paylaşan Leyla ve Eylül’ün babaları ise destek olmak amacıyla telefon ederek birbirlerine başsağlığında bulundular.

Leyla Yaktı
Ağrı’da, Razaman Bayramı’nın 1. Gününde dedesinin evinin önünden kaybolan Leyla Aydemir’in cansız bedeni 18 gün sonra bir çoban tarafından dere yatağının kenarında bulundu. Leyla’nın küçük bedeni otopsi amacıyla Erzurum Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Ölüm nedeni olarak 8-10 gün aç bırakılması olduğunu açıklayan Ağrı Valisi’nin açıklaması sonrasında, cansız bedene ulaşılmadan günler önce Leyla’nın babasının  televizyon ekranlarından zanlıya yaptığı “Leyla hiçbir şey yemez, ona sadece süt verin” sözleri akıllardan çıkmadı.

Eylül Kavurdu
Ankara’nın Polatlı ilçesinde kaybolan Eylül Yağlıkara’nın cansız bedeni 8 gün sonra, mahalleye zanlı tarafından yeni dikilen elektrik direklerinin altında bulundu. Polis köpeğinin ve çevredeki komşuların yönlendirmesi sonucunda zanlı Uğur Koçyiğit’in aracında arama başlatıldı ve Eylül’ün saç teliyle kan örneklerine ulaşıldı. Zanlı gözaltına alınırken Eylül’ün küçük bedeni otopsiye gönderildi, vücudunda kesici ve delici silah izlerine rastlandı ve cinsel istismara uğradıktan sonra boğularak öldürüldüğü tespit edildi.

6 Yaşındaki Engelli Ufuk Tatar Kayıp
Tüm Türkiye’nin geriye kalan tek dileği ise Hatay’da kaybolan 6 yaşındaki konuşma engelli Ufuk Tatar’dan güzel haberler alabilmek. Ufuk’a ulaşmak amacıyla arama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir