Ana Sayfa / Gündem / Engelli Bireyler İçin Kilim Dokuma Kursu

Engelli Bireyler İçin Kilim Dokuma Kursu

SAMSUN Engelli Kadınlar Derneği (SAKDER) Engelli bireyler için açılan çarpana kilim dokuma eğitimi başlattı. Engelli bireyler üretime katkı yaparak topluma kazandırılıyor.

Samsun İlkadım ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde faaliyet gösteren ve 140 engelli üyesi bulunan SAKDER’in açtığı çarpana- kilim dokuma kursuna engelli bireyler ilgi gösterdi.
SAKDER Yönetim Kurulu Başkanı Selma Gündoğdu, Samsun’da 1930’lu yıllarda kullanılan dokunmuş kemerleri modernize edip, şal haline getirdiklerini söyledi. Gündoğdu, “Biz yöresel çalışmalarda Samsun’da kilim dokuma tezgahlarında şallar yapıyoruz. Çarpana dokumalar yaptık. Bunların marka ve tescillerini aldık. Bunun üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalar çok beğeniliyor. Öğrencilerimiz burada hem aile bütçelerine katkı sağlıyor, hem bir şeyler öğrenmiş oldular. Burada farklı engel gruplarıyla çalışıyoruz. Bir aile ortamı var. Uyum içerisinde birçok ürün ortaya çıkarttık. Amacımız buraya gelen üyelerimizin iş sahibi olabilmeleri” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir