Ana Sayfa / Yazarlarımız / Merve Nur Çelebi / Sevdiğiniz İşi Yapmak mı, Yaptığınız İşi Sevmek mi?

Sevdiğiniz İşi Yapmak mı, Yaptığınız İşi Sevmek mi?

“SEVDİĞİNİZ İŞİ YAPARSANIZ EĞER BİR GÜN BİLE ÇALIŞMIŞ SAYILMAZSINIZ.”
Hepmizin malesef ki sevdiğimiz işi yapmak gibi bir lüksü olmayabilir. Ancak iş konuşunda seçim hakkınız olmasa bile, işin yapılışı konusunda seçim hakkınız mutlaka vardır.
Bazı uygulamalar harika ve cazip bir işi sıkıcı bir angaryaya, bazı uygulamalar ise angarya bir işi muhteşem bir oyuna çevirebilir. En önemli amaç yaptığımız işi içimizesinerek kendimizi vererek mutlu olarak yapmamızdır. Ne kadar verimlim olursak okadar kaliteli işler başarırız. Ne kadar başarılı olursakta okadar saygın bir insan oluruz. Eğer herkes işini düzgün yaparsa, ne kadar özen gösterirse tüm dünyada her iş bir okadar kolay oldugu gibi kolay ilerler.
Her meslekte bunun örneklerini görmek mümkün, mesela binlerce doktor vardır ama aralarından bazıları sığrılıp isim yapar, bazıları sönüp gider, bazıları sadece para için yapar, bazılar ise insanlık için yapar.
Yani demek istediğim şu ki; İşini sevgi ile yapan insanlar zamanla mutlaka farkları ortaya koyarlar örneğin; bir sürü eğitimci vardır. Ama pek azı gerçekten EĞİTİMCİ’dir.
Şimdi bu yazıdan çıkartılacak ana fikre gelelim ki sizede bir faydamız olsun.
ŞİMDİ OTURUP DÜŞÜNÜN; SİZ İŞİNİZİ NE KADAR SEVEREK YAPIYORSUNUZ? SEVDİĞİNİZ VE İNSANLARI MUTLU ETTİĞİNİZ İŞLER YAPMANIZ DİLEĞİYLE.

Bu habere de bakabilirisiniz

Kanatsız Melekler

Bugün senin günün, hayatımın anlamı. Yaşam kaynağım, gün ışığım. Bugün tüm kanatsız meleklerin günü… İyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir