Ana Sayfa / Gündem / Engelliler İçin Girişimcilik Kursu

Engelliler İçin Girişimcilik Kursu

SİVAS Belediyesi engellilere yönelik faaliyetlerine bir yenisi daha ekledi.

SİVAS Belediyesi engellilere yönelik faaliyetlerine bir yenisi daha ekledi. Çok sayıda meslek edindirme kursu açan ve engelli bireylerin faydalanmasına katkı sağlayan Sivas Belediyesi engelli bireyler için girişimcilik kursu açtı. Kursun açılmasına Sivas Belediyesi’nin yanı sıra Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi, İŞKUR ve KOSGEB’te destek verdi.

Kursun ilk toplantısına önemli isimler katıldı.

Belediye Engelliler Kültür Merkezi’nde başlayan girişimcilik kursunun ilk toplantısına Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat ile KOSGEB İl Müdürü Bahattin Ünal da katıldı. 4 gün sürecek olan girişimcilik kursundan 17 kursiyer faydalanırken 1 hafta içerisinde kursiyerler sertifikalarını alacak.

“Bunu sağlayan herkese 

teşekkür ederiz.”


Kursiyerler, kurumlar arasındaki iş birliğinin kendileri için büyük bir imkân sağladığını belirterek; “Farklı illerde de yaşadık ancak bu imkânlardan haberdar değildik ama bugün Sivas’ta sağlanan imkânlardan faydalanıyoruz. Bunu sağlayan herkese teşekkür ederiz.” Konuyla ilgili düşüncelerini söyleyen kursiyerler, bu durumdan çok memnunlar.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir