Ana Sayfa / Gündem / Hastanede Kitap Yazıp, Satışa Sundu

Hastanede Kitap Yazıp, Satışa Sundu

MANİSA’nın Akhisar ilçesinde yaşayan yüzde 62 bedensel engelli Büşra Gül Çelik, Hastanede kitap yazıp, satışa sundu. Kitabın satışından elde ettiği gelirle hastane masraflarını karşıladı.

MANİSA’nın Akhisar ilçesinde yaşayan ve doğuştan bacaklarının gelişmemesi nedeniyle yürüme güçlüğü çeken Büşra Gül Çelik, hastanede yattığı 5 aylık süre içinde ‘Hayat Melodisi’ isimli bir kitap yazıp, satışa sundu. Hayalini gerçekleştirdiğini belirten Çelik, hastane masraflarını da kitabın satışından elde ettiği gelirle karşıladı.

“Engelli olmam kitap çıkarmama engel olamadı.”

Hastanedeki tedavisi boyunca kitap yazmanın psikolojisine iyi geldiğini söyleyen Çelik, Şunları anlattı: “Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’nde 3 kez ameliyat oldum. Kitabımın basımından sonra yaptığım satışlarla hastane masrafımı karşıladım. Kendi ilaç paralarımı karşıladım. Kitap yazmak bana maddi ve manevi açıdan iyi geldi, psikolojik açıdan ayakta durmamı sağladı. Engelli olmam nedeniyle ‘yapamazsın’ diyenler oldu ama ben başardım. Engelli olmam kitap çıkarmama engel olamadı.”

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir