Ana Sayfa / Yazarlarımız / Merve Nur Çelebi / Yanlızlık İyi Şeydir

Yanlızlık İyi Şeydir

Her yer ne kadar kalabalık değilmi? Otobüs durakları, alışveriş merkesleri, caddeler, piknik alanları, eğlence mekanları, herhangi bir şey için beklediğin sıra ve hatta kendi etrafın bile kalabalık.
Her yer insan seli. Bazen kendi sesini bile duyamazsın kalabalıkta başkalarının sesinden. Ama o kalabalıkta bile yalnızsındır. Aslında herkes yalnuız…
İnsan yalnızlığı kendi tarihinin çok eskilerine dayanır. Çünkü yalnızlık doğarken başlar. Kulağına gelen ilk cümle “hoşgeldin” cümlesidir. Bu belkide hayatın boyunca duyduğun duyacağın en samimi, en safiyane ilk ve son cümledir.
Yıllar geçtikçe ve sen büyüdükçe samimiyetlerin azaldığı, düşüncelerin negatifleştiği ve yavaş yavaş yalnız kalmaya mahkum edildiğini görürsün ve en sonunda yalnızlaştırılırsın.
Bazıları yalnızlığı isteyerek seçer ama bazılarına da seçenek bırakılmaz, yalnızlaştırılır. Yaşam içinde yaşam mücadelesi verirken de yalnızsındır. Hayata karşı savaşırken tek kişilik ordu olursun hep önüne, arkana, etrafına baktığında kimseyi bulmama ihtimalin hep yüksektir. Geçmişin, tek başına kazandığın ve tek başına kaybettiğin mücadele örnekleriyle doludur.
Kendi cephenin tek askerisindir. Hayat boyu ölürkende yalnızsındır. Tabutunun  etrafındaki yabancı elleri hissettiğinde anlarsın. Son cümle “iyi bilirdik” cümlesi değilmidir? Yanında olmadılar, mücadelene katılmadılar, elinden tutmadılar, yoluna girmediler ve seni hiç tanımadılar. Ama seni hayat boyu hep iyi bildiler. Ne kadar samimi değilmi?
Dedim ya samimi içten cümle yoktur. Herkesin hayatında yalnızlık yaşadığı anlar olmuştur. Bazılarının yalnızlığı bitmiştir. Bazıları şuan yalnızdır ama bazıları da bir gün yalnız kalacaktır.
Yalnızlığı biz yarattık, hem kendimize hem de başkalarına yakıştırdık. Kimine öyle yakışt ki çıkaramadı üzerinden. Yalnızlık iyi şeydir, herkes gider ama o KALIR…
Yalnız kalmamanız dileğiyle, sevğiyle  mutlu kalın. 

Bu habere de bakabilirisiniz

Kanatsız Melekler

Bugün senin günün, hayatımın anlamı. Yaşam kaynağım, gün ışığım. Bugün tüm kanatsız meleklerin günü… İyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir