Ana Sayfa / Gündem / Engelli Gencin Akülü Araç İsteğine Bakan Selçuk’tan Talimat

Engelli Gencin Akülü Araç İsteğine Bakan Selçuk’tan Talimat

AYDIN’ın Germencik ilçesinde yaşayan ve şeker hastalığı nedeniyle sol bacağı dizinin üstünden kesilen, Tek bacakla kalan Coşkun Erten’e yürüyebilmesi için bir hayırsever yardımcı olup, protez bacak temin edilmesini sağladı. Ancak protez bacağını da kilolu olduğu için kullanmakta zorlanan Coşkun Erten (26), akülü araca ihtiyacı olduğunu söyledi. Bunun üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan yardım talimatı geldi

Germencik’in Yedieylül Mahallesi’nde dedesi ve anneannesiyle yaşayan Coşkun Erten, son 2 yılda yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle engelli oldu. Anne ve babası ayrılınca 40 günlükten itibaren dedesi Ali İhsan Eryılmaz (76) ve anneannesi Ulviye Eryılmaz’ın (81) yanında yaşamaya başlayan Coşkun Erten, şeker hastası oldu. 2016 Temmuz ayından sonra 4 kez ameliyat olan Coşkun Erten’in sol bacağı, yaşamının tehlikeye girmemesi için dizinin üstünden kesildi.

Bakan Selçuk’tan Talimat

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Coşkun Erten’in isteğini öğrenince Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik’i telefonla arayarak, talimat verdi. Bunun üzerine Bozçelik de Erten’le irtibata geçti. Erten’in evine ziyarette bulunan Bozçelik, gereken her türlü yardımın yapılacağını söyledi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir