Ana Sayfa / Engelli Hakları / Gazipaşa’ya Engelli Hizmet Merkezi

Gazipaşa’ya Engelli Hizmet Merkezi

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, engelli ve yaşlı vatandaşların yaşam standartlarını arttırmak, sorunlarına çözüm üretmek amacıyla Gazipaşa’da, Engelli Hizmet Merkezi ve Yaşlı Lokali açtı.

Engelsiz Antalya hedefiyle her projesinde engelli hassasiyetlerini öne çıkaran ve engellilere yönelik hizmetleri ile Türkiye’ye örnek olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, engellilerin yaşamını kolaylaştıran hizmetlerini tüm ilçelere yayıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Gazipaşa ilçesi Atatürk Caddesi Bakırcılar Çarşısı yanındaki park alanı içerisinde hizmet açtığı Engelli Hizmet Merkezi ve Yaşlı Lokali yoğun ilgi görüyor. Bir sosyal hizmet uzmanının da görev yaptığı merkez, ilçede oturan yaşlı ve engelli bireylerin yeni cazibe merkezi haline geldi. Engelli Hizmet Merkezi bünyesinde hizmet vermek üzere bir adet Engelli Ulaşım Aracı da tahsis edildi. Engelli Ulaşım Aracı, Gazipaşa’da ikamet edip bedensel engeli olan, tekerlekli sandalye ya da yardımcı cihaz kullanması nedeniyle toplu taşıma araçlarını kullanamayan vatandaşların ulaşımını sağlayacak.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir