Ana Sayfa / EĞİTİM / Engelli Öğrencilere Yangın Eğitimi
BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ İTFAİYE HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA SEVGİ ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ’Nİ ZİYARET EDEREK OKULDAKİ ENGELLİ ÖĞRENCİLERE YANGIN HAKKINDA EĞİTİM VERDİLER. (UMUT ÇINAR/BALIKESİR-İHA)

Engelli Öğrencilere Yangın Eğitimi

Balıkesir’de İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında engelli öğrencilere yangın eğitimi verildi.

Balıkesir’de İtfaiye Haftası dolayısıyla Sevgi Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ndeki engelli öğrencilere yangın eğitimi verildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Halil Yılmaz’ın da katıldığı programda, engelli öğrenciler yangın konusunda bilgilendirildi. Başkan Halil Yılmaz yaptığı konuşmada, Balıkesir’de 112 okulda 112 eğitim ve tatbikat programı vereceklerini söyledi. Toplumumuzun bütün kesimlerine yönelik ayrı ayrı programlar düzenledik diyen Başkan Yılmaz “Öğrencilerimize yönelik gençlere yönelik ev kadınlarımıza yönelik bütün kesimlere ulaşmayı hedefliyoruz. Sadece Balıkesir merkezde değil bütün ilçelere kırsal mahallere varana kadar eğitim programlarımız var. Tek bir hedefimiz var İtfaiye hizmetlerimizi tanıtmak sizleri bilinçlendirmek bir farkındalık oluşturmak.
Bir olayla karşılaştığınızda itfaiye gelene kadar hepimizin yapabileceği şeyler var. Hepinizi birer gönüllü itfaiyeci olarak görüyoruz. İnşallah Balıkesir’de de büyük bir gönüllü itfaiye ordusu kuracağız. 36 istasyonda 656 personelimizle hizmet veriyoruz. 8 ayda 6 bin 245 olaya müdahale etmişiz. Günde ortalama 25 itfaiye olayı var müdahale edilen. İtfaiye olaylarında 1004 vatandaşımız, bin 248 canlılarımızı zarar görmeden yangından kurtardık. Biz toplumu bilinçlendirmek adına çalışmalarımızı arttırarak sürdüreceğiz” diye konuştu. Sevgi Özel Eğitim Uygulama Merkezi müdürü Ahmet Hamdi Kılıç, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerine verdikleri bilgilendirmeden dolayı teşekkür etti. Bilgilendirme sonrasında engelli öğrenciler itfaiye araçlarını incelerken bir öğrenci de itfaiye aracıyla okul bahçesini suladı.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir