Ana Sayfa / Gündem / İzmir Sivas Spor Yiğidolar Taraftarlar Derneği’nden MAVİ KAPAK kampanyasına destek…

İzmir Sivas Spor Yiğidolar Taraftarlar Derneği’nden MAVİ KAPAK kampanyasına destek…

İzmir Sivas Spor Yiğidolar Taraftarlar Dernek Başkanı, Mehmet ALTUNBAŞ Engelli çocuklara tekerlekli sandalye alabilmek için “Mavi Kapak” kampanyası başlattı.

Engelli çocuklara tekerlekli sandalye alabilmek için hiçbir çıkar amacı ve menfaati gütmeyen bu projeye destek vererek “mavi kapak” kampanyası başlatan Dernek Başkanı Mehmet ALTUNBAŞ kampanya ile ilgili verdiği bilgide “toplanacak olan mavi kapaklarla bir çok ihtiyaç sahibi engellilerin tekerlekli sandalye sahibi olmalarını sağlayacaklarını” söyledi. Sayıları gün geçtikçe artan dernek üyelerine de duyarlılıklarından ve vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti. ALTUNBAŞ “Yapacaklarının bunlarla sınırlı olmadığını ve bir çok projeyi daha hayata geçireceklerini” sözlerine ekledi.
Projeleri içerisinde çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için alternatif meşguliyetler oluşturma, spora teşvik ve daha birçok konuda öncülük edeceklerini dile getiren Dernek Başkanı Mehmet ALTUNBAŞ
“Çocukların sevdikleri bir spor dalını daha küçük yaşlarda benimsemesi, onların sadece fiziksel değil ruhsal ve zihinsel gelişimlerine de büyük faydalar sağlıyor. Çocukları kendi haline bırakıp onların vakit geçirme özgürlükleri esnasında, kötü alışkanlıklar edinip kendilerine zarar vermemeleri konusunda, çocuğun alternatif olarak uygulayacağı ve zaman geçireceği aktiviteler düşünülmeli.”
Bu düşünce ile yola çıkan İzmir Sivas Spor Yiğidolar Taraftarlar Derneği’nin yetiştirmiş olduğu bir folklor ekibi bulunmakta…

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir