Ana Sayfa / Başarı Hikayeleri / Milli Takımı Hedefliyor
SİVAS'IN KANGAL İLÇESİNDE YAŞAYAN 1 METRE 10 SANTİMETRE BOYUYLA OYNADIĞI MASA TENİSİNDE GÖSTERDİĞİ PERFORMANSLA BAŞARILAR ELDE EDEN ALPARSLAN BUĞRA MİLLİ TAKIMA GİTMEYİ HEDEFLİYOR. (HARUN ÜNGÖR - UĞUR YİĞİT/SİVAS-İHA)

Milli Takımı Hedefliyor

Sivas’ta yaşayan Alparslan Buğra oynadığı masa tenisinde başarılı performans göstererek milli takıma gitmeyi hedefliyor.

Sivas’ın Kangal ilçesinde yaşayan 1 metre 10 santimetre boyunda olan Alparslan Buğra oynadığı masa tenisinde gösterdiği performansla başarılar elde ederek milli takıma gitmeyi hedefliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak çalışan 41 yaşındaki Alparslan Buğra, büyüme rahatsızlığı ile doğup sadece 1 metre 10 santimetre uzayarak çevresindekilerin de desteğiyle masa tenisi oynamaya başladı. Engelli olmayan arkadaşlarıyla oynadığı maçlarda başarılı performans sergileyen Alparslan Buğra masa tenisi oynayarak hayata tutunup çeşitli başarılar elde ediyor. Son olarak katıldığı Engelliler Şampiyonası’nda ferdi kategoride 3. takım halinde de 1.’lik kazanan Buğra, milli takıma gitmeyi hedefliyor. Milli Eğitim adına Engelliler Şampiyonası’na katıldığını dile getiren Alparslan Buğra, “Amacım milli takıma girmek. Desteklerle şampiyonaya gittik. Bunun devamını diliyorum. İnşallah daha güzel başarılar elde edeceğiz. Milli takıma girip ülkemize, vatanımıza hizmet etmek istiyorum. Elimizden gelenin en iyisini yapmak için çaba harcıyoruz” diye konuşan Buğra “Masa tenisine yetiştirme yurdunda kalırken başladım. Yurttaki arkadaşlarımla oynayarak kendimi geliştirdim. Beden Eğitimi öğretmenimiz Kayhan Söğüt çok destek oldu. Bu başarıları gördükçe engellilerin yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığını gördük. Her şeyi başaracağını gördük. Bu başarılardan dolayı çok sevindik. Her engellinin kendine göre yapacağı şeyler var. Engellilere sahip çıkılmasını istiyoruz” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir