Ana Sayfa / Yazarlarımız / Hülya Özdemir / Olumlu düşünmek ve olumlu
yaşamak

Olumlu düşünmek ve olumlu
yaşamak

Hayat bir aynadır aslında, bakmasını bilene. Siz ona gülümserseniz, o da size gülümser.

Mutlu olmanın sırrı koşulsuz sevgide yatar. Mutlu olmak için öncelikle kendinizi sevmeniz gerekir. Kendinizi sevmek için mükemmel olmayı beklemenize gerek yoktur. Olumlu düşünün ve olumlu şeyler olsun hayatınızda.
Hayatı sadece onu değiştirebileceğine inananlar değiştirebilecektir. Yaşamınızı iyileştirmek içinse ihtiyacınız olan güce zaten sahipsiniz. Yani öncelikle kendinizin bunu istemeniz ilk adımdır. İlk adım atıldıktan sonra hayatın kalitesinin kendiliğinden değiştiğini gözlemleyecek ve hem mutlu hem de mutluluk kaynağı olacaksınız.
Zihni sağlıklı olanların, bedenleri de sağlıklı olur. Dolayısıyla, olumlu düşünce hayatın kalitesini ve süresini de artıracaktır. Öncelikle olumlu düşünebilmek için işe cümlelerinizden olumsuz kelimeleri silmekle başlayın, küçük şeylere üzülmeyi ve ihtiyacınız olan şeyleri elde etmek için duyduğunuz çaba ve stresi de bir yana bırakın. İhtiyacınız olan ya da arzuladığınız her şey tam zamanında ve yerinde gelip sizi bulacaktır. Negatif düşüncelerinizden kurtuldukça hayatınızın yavaş yavaş daha iyiye gittiğini göreceksiniz.
Sevdiğiniz ve pozitif insanları etrafınızda çoğaltın. Onlar etrafınızda oldukça, yaydığınız güzel enerji de doğru orantılı, pozitif yönde artacaktır, insan nerede ve kimin yanında mutluysa orada olmalı bence. Hayata güzel bakmayı bilmek, her zaman pozitif düşünmek, işlerinizin yolunda gitmesini de etkileyecektir. Unutmayın,

Hayatta mutluluk olumlu düşünce ile başlar…

Bu habere de bakabilirisiniz

Rotamı Oraya Çeviriyorum

Bazı filmlerin açılış sahnesinde bir klişe olarak kişinin sabah rutini gösterilir. Sabah alarmla birlikte yataktan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir