Ana Sayfa / Etkinlikler / Ben de Buradayım Adlı Oyunla Engelliler Sahnede
Osmaniye'de, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında uygulamaya konulan Engelleri Aşıyoruz Projesi çerçevesinde kurulan tiyatro grubunda yer alan 35 engelli, seyircinin alkışlarıyla yaşadıkları zorlukları unutuyor. ( Muzaffer Çağlıyaner - Anadolu Ajansı )

Ben de Buradayım Adlı Oyunla Engelliler Sahnede

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde “Ben de Buradayım” adlı oyunla engellilerden oluşan tiyatro topluluğu izleyici karşısına çıktı.

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Engelleri Aşıyoruz Projesiyle tiyatro eğitimi alan 25 engelli, Atilla Ozan’ın Ben de Buradayım adlı oyununu, İsa Durmuş ve Atilla Ozan rejisiyle sahneye koydu. Devlet Bahçeli Kültür Merkezi’nde sahnelenen tiyatro oyununun Proje Koordinatörü Ethem Kundakçı, oyun öncesi yaptığı konuşmada projeyle engelliler için farkındalık oluşturmanın hedeflendiğini engellilerden oluşan 25 kişilik tiyatro ekibine 5 ay eğitim verilerek Ben de Buradayım adlı oyunun hazırlandığını söyleyerek, “Oyunumuz bugüne kadar Osmaniye, Adana, Mersin, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Hatay illerinde sahnelendi. Kadirli Kaymakamı Sayın Tamer Orhan’ın desteğiyle 6 ilde 14 ilçede oyuncular çok büyük ilgi gördü.”dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir