Ana Sayfa / EĞİTİM / Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu Yapılan Törenle Açıldı

Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu Yapılan Törenle Açıldı

LİMAK Vakfı tarafından yaptırılan zihinsel ve bedensel engelli çocukların eğitim göreceği Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu yapılan törenle açıldı.

Okul açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan yaptı. Törene Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören eşi Revna Demirören katıldı. Açılış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Otizm Eylem Planı hazırladıklarını, planın ülkede, sayıları 1 milyonu bulduğunu, tahmin edilen aileleriyle birlikte 4-5 milyonluk bir kesimi kapsadığını belirtti.

“GÜLSEREN ÖZDEMİR ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU HAKKINDA”

Limak Vakfı ve İstanbul Valiliği arasında imzalanan bir protokol kapsamında yapımı kısa sürede tamamlanan Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu 300 öğrenci kapasitesiyle toplam 27 derslikten oluşuyor. Okulda, orta ve ağır düzeyde zihinsel engeli olan öğrenciler, orta ve ağır düzeyde otizmi olan öğrenciler ve birden fazla engeli olan (zihinsel ve bedensel) öğrenciler eğitim ve öğretim görebilecek. 5 bin metrekarelik kapalı alan içerisinde 27 derslik ve 12 bireysel eğitim sınıfından oluşan okulda oyun odaları, uygulama evleri, atölyeler, müzik derslikleri, görsel sanatlar derslikleri, beden eğitimi salonları, kütüphane/bilgisayar odası, veli bekleme salonu, okul aile birliği odası, fizyoterapi ve konuşma terapisi salonu, revir, yemekhane, 100 kişilik konferans salonu, kulis ve fuayesi, 2 adet (sedye alabilecek ebatta) asansör, bahçede eğitim ve oyun istasyonları, açık hava derslikleri var. Okulda, engelli çocuklara eğitim verebilecek donanıma sahip öğretmenlerin yetiştirilebilmesi amacıyla okul bünyesinde özel bölümler ve sınıflarda stajyer öğretmenler için bağımsız gözlem odaları oluşturuldu.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir