Ana Sayfa / Başarı Hikayeleri / İşaret Dili İle Kur’an Öğrendi

İşaret Dili İle Kur’an Öğrendi

Kur’an-ı Kerim’i 1 ayda okumayı öğrenen Abdullah Demir, 15 günde 10 sure ezberleyerek katıldığı yarışmada Türkiye ikincisi oldu.

Kütahya’da yaşayan işitme engelli Abdullah Demir, Şehitler Camii’nde işitme engellilere yönelik Kur’an-ı Kerim kursu olduğunu öğrenince kursa katıldı. İşaret dili ile 1 ayda Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi. Daha sonra 15 günlük bir çalışma sonrası 10 sure ezberleyerek Afyonkarahisar’da düzenlenen Bizim Eller Kur’an Okuyor yarışmasında bölge birincisi oldu. Kayseri’deki bölge şampiyonasına katılarak da Türkiye ikincisi olmayı başardı. İşitme engelliler kursu verildiğini duyunca camiye geldim ve 1 ay gibi kısa sürede Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendim diyen Abdullah Demir “Daha sonra da 15 günlük bir çalışmanın ardından 10 sure ezberledim ve önce Afyonkarahisar’daki yarışmada bölge birincisi ardından da Kayseri’de düzenlenen Türkiye Finalinde ise Türkiye ikincisi oldum. Çok duygulandım. Gururluyum hocama bana verdiği emeklerden dolayı teşekkür ederim.”şeklinde konuştu.

“İŞARET DİLİ İLE HUTBE OKUYORUZ”

Şehitler Camii imam hatibi Ahmet Aydın “Abdullah bana geldi ve bende Kur’an-ı Kerim öğrenmek istiyorum dedi. 1 ay gibi kısa sürede Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi. Azimli ve gayretli olan Abdullah 15 günde de Fil suresinden aşağıya doğru 10 sure ezberledi. Bölgede düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı Bizim Eller Kur’an Okuyor derneğinin yarışmasında bölge birincisi oldu. Sonrasında ise Kayseri’de düzenlenen Türkiye finalinde Türkiye ikincisi oldu. Ben de tüm işitme engelli kardeşlerimizi camimize bekliyorum. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri camimiz de işitme engelliler Kur’an-ı Kerim, dini bilgiler eğitimi veriyoruz. Camimizde ayrıca cuma hutbelerini işaret diline çevirerek işaret dili ile hutbe okuyoruz.”dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir