Ana Sayfa / Gündem / Unutulmaz Konya Gezisi

Unutulmaz Konya Gezisi

Ankara Keçiören Belediyesi fiziksel, zihinsel engelli ve ailelerinin dâhil oplam 43 kişinin katıldığı Konya gezisi düzenledi.

Keçiören Belediyesi vatandaşlara, Anadolu’yu gezdirip kültür dünyalarını zenginleştirmeye devam etmesinin yanı sıra engellilere yaptığı geziyle de beğeni topladı. Fiziksel ve zihinsel engelliler ile ailelerinin katıldığı 43 kişilik Konya gezisi unutulmaz bir anıya dönüştü. İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi, Mevlana Müzesi, 5000 yıllık tarihi Sille Köyünü gezip çok mutlu olan engelliler ile aileleri bu gezilerin devam etmesi temennisinde bulunup Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkürlerini ilettiler. Engellilere çok değer veren bir Başkana sahip oldukları için mutlu olduğunu ifade eden görme engelli Kezban Yılmaz (54) “Bizlere verilen değerin farkındayız. Konya’nın manevi atmosferi ve tarihi bizi çok etkiledi, inşallah bu geziler devam eder. 3 çocuk annesiyim maddi durumumdan ötürü bu tarz gezilere gidemiyorum, bizlere bu imkânın sunulması büyük bir ayrıcalık” sözleriyle duygularını dile getirdi.

“ O MUTLU OLUNCA BİZDE OLDUK”

Daha önce bir kez Konya’ya gitmiş olan işitme engelli Selim Aytekin (36), annesi Sultan Aytekin “Önceden Konya’ya gitmişti ama tekrar gitmeyi çok istiyordu. Maneviyatı çok gelişmiş biri Selim. O mutlu olunca biz de çok mutlu olduk. Hayatlarına dokunulması ve sosyalleşmeleri açısından bu program çok önemli. Başkanımızdan Allah razı olsun.” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir