Ana Sayfa / Etkinlikler / Askeri ve Yöresel Kıyafetler Giyerek Kutladılar

Askeri ve Yöresel Kıyafetler Giyerek Kutladılar

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği Mutlu Kafe’de çalışan down sendromlu gençler, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde askeri ve yöresel kıyafetler giydiler.

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü, Mutlu Kafe’de çalışan 8 down sendromlu gencin askeri ve yöresel kıyafetle sunum yapıp, kente özgü türkülerin seslendirilmesiyle kutlandı. Down sendromlu gençlerin işaret diliyle İstiklal Marşı okuduğu kafede, müşteriler de ayağa kalkarak onlara eşlik etti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi, Mutlu Kafe’de yine mutlu bir gün geçirildiğini, down sendromlu gençlerin sosyalleşerek hayata katıldıklarını ifade ederek, “Vatandaşlarımız, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü dolayısıyla sıcak bir ortamda vakit geçirdiler.

Bu kafe, down sendromlu gençlerimize, çocuklarımıza fırsat verilirse neleri başarabileceklerinin en güzel örneği. Hem onlar mutlu bir gün geçirdiler hem de müşterilere özel bir gün yaşattılar. Ayrıca gençlerimiz, giydikleri kıyafetle, bugüne ışık tutan atalarına minnetlerini sundular.” dedi. Müşterilerden Yalçın Girişken Mutlu Kafenin down sendromlu çocukların sosyalleşmesi açısından mükemmel bir imkân olduğunu kaydederek, özellikle de Gaziantep’in kurtuluş yıl dönümü sebebiyle giydikleri kıyafetlerle çok güzel olduklarını belirtti. Müşterilerden Eda Şimşek de, bu kafeye gelince çok keyif aldığını söyleyerek, “Burada çalışan çocukların sıcaklıkları, onların verdiği huzur inanılmaz güzel. Bugün de ayrıca eğlenceliydi. Askeri ve yöresel kıyafetler giyerek her biri çok tatlı olmuş. Bu keyifli ortamı hazırlayanlara teşekkürler.” şeklinde konuştu.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir