Ana Sayfa / Gündem / Bursagaz Projesi 7’nci Yılında

Bursagaz Projesi 7’nci Yılında

Bursagaz, “Engelli Eğitimini Kolaylaştıralım, Topluma Değer Katalım” projesinin 7´nci yılında ilk yıl düzenlenen sınıfların eğitim materyallerini yeniledi.

Bursagaz, operasyonel faaliyetlerinin yanı sıra birliktelik ve sorumluluk ilkesiyle hareket ederek şehrin dört bir yanında Bursa halkının yanında oluyor. Bursa´ya doğal gaz arzının sağlanmasının 20´nci yılı olan 2012´de özel eğitime destek vermeye başlayan Bursagaz, her yıl olduğu gibi 7´nci yılında da projeyi sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor. Engelli Eğitimini Kolaylaştıralım, Topluma Değer Katalım projesinin başladığı 2012 yılından bu yana 115 özel eğitim sınıfı yenilediklerini belirten Bursagaz Danışmanı Mehmet Yaşar Çerçi, “Bursagaz olarak bu projeye büyük önem veriyor, özel eğitime gereksinim duyan öğrencilere desteğimizi önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi hedefliyoruz. Projemizin yedinci yılında, ilk dönemde düzenlediğimiz sınıflardan 20´sinin eğitim materyalinin yıpranmış olduğunu düşünerek, yenileme çalışması yaptık. Özel eğitim alan öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik setleri Osmangazi, Yıldırım, Mudanya ve Keles ilçelerimizde çocuklarımıza ulaştırdık. Bilindiği üzere bu yıl Bursa´nın dağ ilçelerinden Keles´e doğal gaz yatırımı gerçekleştiriyoruz. Bu yatırımla birlikte hizmet götürdüğümüz tüm ilçelerde olduğu gibi Keles´e de kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizi uygulamanın mutluluğunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

“EĞLENCELİ PAKETLERLE ÇOCUKLARIN MUTLULUĞUNU KATLADIK”

Projenin şirket içinde benimsenmesine ve çalışanların katkı sağlamasına önem verdiklerine değinen Bursagaz Kurumsal İletişim Birim Yöneticisi Gamze Demirbaş Çelebi, “Çalışanlarımızla motivasyon etkinliği olarak gerçekleştirdiğimiz ‘Hobi Molası’ aktivitesinde tüm eğitim materyallerini hediye paketi yaptık. Böylece hem çalışanlarımızın projemize dâhil olmasını sağladık hem de yazdıkları yeni yıl dilekleri, duygu ve düşüncelerini ifade eden notlar ile hazırladıkları renkli ve eğlenceli paketlerle çocukların mutluluğunu katladık. Bu çalışmamız ile çalışanlarımızı, öğretmenlerimizi, çocuklarımızı ve ailelerini kapsayan yaklaşık 2 bin kişilik bir kitlenin hayatına Bursagaz olarak dokunabilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir