Ana Sayfa / Gündem / İki Eylül Gönüllü Bahçeleri Yapılan Törenle Açıldı

İki Eylül Gönüllü Bahçeleri Yapılan Törenle Açıldı

Eskişehir’de vatandaşların doğayla ve toprakla iç içe zaman geçirmeleri için, Tepebaşı Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan İki Eylül Gönüllü Bahçeleri yapılan törenle açıldı.

Törene Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç ve noter huzurunda yapılan çekiliş ile gönüllü bahçesinden yararlanmaya hak kazanan vatandaşlar katıldı. Törende konuşma yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Güneşli ve güzel bir kış gününde birlikteyiz. İnsanlarımızın kent kalabalığından sıkılıp, toprakla uğraşabilmesi ve neticesinde bir şeyler yetiştirerek güvenle tadına bakması, tarif edilemez bir mutluluk oluyor. Öte yandan Türkiye tarım açısından kendisine yeten 7 ülkeden birisiydi. Bugün ise kuru fasulye, nohut, et gibi ürünleri ithal eden bir ülke haline geldik. Bu açıdan da bahçelerimizin önemli bir yanı var. Biz gönüllü bahçelerini ilk olarak emekli vatandaşlarımız için düzenlemiştik, sonrasında geliştirerek engelli bireylerimizin ailelerini, gazilerimizi ve şehit yakınlarımızı da ekledik. Bu güzel bahçelerin oluşmasında emeği geçen çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.” dedi.

“19 YILDA 51 BİN 851 METREKARE GÖNÜLLÜ BAHÇESİ”

İlk bahçemizi 1999’da Batıkent’te hayata geçirdik diyen Başkan Ahmet Ataç , “Fazlasıyla talep geliyor, 19 yıldır bin 500’den fazla vatandaşımız gönüllü bahçelerinden faydalandı. Batıkent Gönüllü Bahçeleri 9 bin 66 metrekare, Zincirlikuyu Mahallesi’nde bulunan Selami Vardar Gönüllü Bahçeleri 6 bin 300 metrekare, Aşağı Söğütönü Mahallesi’nde bulunan Mustafa Mansız Gönüllü Bahçeleri 29 bin 900 metrekare ve bugün açılışını yaptığımız 2 Eylül Gönüllü Bahçeleri ise 6 bin 585 metrekare büyüklüğünde bir alana sahip. Tüm gönüllü bahçelerimizin alanı ise toplam 51 bin 851 metrekare alana ulaşmış durumda. Bugün itibariyle 158’i engelli vatandaşlarımız olmak üzere toplamda 374 vatandaşımız aileleri ile gönüllü bahçelerinden faydalanıyor. Gönüllü bahçelerimizin sayısını artırarak daha fazla vatandaşımızın bu güzel hobi ile uğraşabilmesi için çalışmalarımız devam edecek. Hepinize teşekkür ediyorum, hayırlı olsun.” şeklinde konuştu. Kura ile belirlenen vatandaşlara tahsis belgeleri takdim edilerek İki Eylül Gönüllü Bahçeleri’nin açılış kurdelesi kesildi. Katılımcıların gönüllü bahçelerini gezmesiyle tören son bulurken, vatandaşlar da Başkan Ataç’a teşekkürlerini iletti.

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir