Ana Sayfa / Gündem / AFAD’dan Gıda Paketi Yardımı

AFAD’dan Gıda Paketi Yardımı

Aden’deki Aile Kalkınma Merkezi iş birliğiyle düzenlenen proje kapsamında AFAD, kentteki Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Derneği Merkezi’nde sağır ve dilsiz çocuklara 500 gıda paketi dağıttı.

AFAD’ın Yemen Temsilcisi Burhan Aslan ile TİKA Yemen Koordinatörü Abdullah Sarı, Yemen tarafından ise Yüksek Yardım Komitesi Genel Koordinatörü Cemal Bilfakih ile Aden Aile Kalkınma Merkezi Başkanı Rukayye ez-Zehri gıda paketlerinin dağıtımında hazır bulundu. Burhan Aslan yaptığı açıklamada, AFAD’ın 6 ilde 4 bin 500 gıda paketi dağıtılması için başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde Aden’de bu faaliyeti gerçekleştirdiklerini söyleyerek bundan sonraki süreçte Taiz ve Mehra illerinde yoksul ailelere 2 bin, Lahec, Ebyen ve Dali illerinde sığınmacılara bin 500, ülkenin batı yakasındaki bazı köylerde ise 500 gıda paketi dağıtılacağı bilgisini verdi.

Aslan, AFAD’ın, Lahec, Ebyen ve Dali’de sığınmacılara 3 bin battaniye, okul çantası ve sağlık malzemesi dağıtmayı da planladığını sözlerine ekledi. Yüksek Yardım Komitesi Genel Koordinatörü Cemal Bilfakih, ilk kez dışarıdan gelen bir yardım kuruluşunun, sağır ve dilsizlere yardım dağıtarak bu çocukların yüzlerinde tebessüm oluşturduğunu ifade etti. Bilfakih, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye’ye, TİKA ve AFAD yönetimlerine Yemen halkına sundukları yardımlardan ötürü ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir