Ana Sayfa / Gündem / Büyükşehir Belediyesiden Ağaçlandırma Çalışmaları Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesiden Ağaçlandırma Çalışmaları Devam Ediyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Daha yeşil bir Trabzon için ağaç ve fidan dikimi çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki ağaçlandırma çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Daha yeşil bir Trabzon için ağaç ve fidan dikimi çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda yaşanan tecrübeleri dikkate alarak Trabzon’un iklimine uygun olan ağaçları şehre kazandırıyor. Trabzon’daki ağaçlandırma çalışmalarında kullanılmak üzere 6 bin ağaç ve ağacık daha temin eden Büyükşehir Belediyesi, ağırlıklı olarak fıstık çamı, meşe, ıhlamur, lale ağacı, sığla ve çınar türlerinin dikime başladı.

Ağaçlandırma çalışmalarında süs kirazı, süs eriği, top akasya gibi türleri artık tercih etmediklerini belirten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, aşılı türlerin uzun ömürlü olmadığı ve gelecek nesillere aktarılamadığı için orijinal ve uzun ömürlü türlerin dikimlerini gerçekleştirmekte olduklarını söyledi. Gümrükçüoğlu, “Trabzon’umuzda ağaçlandırma çalışmalarına her zaman özel önem verdik. Ekiplerimiz şuan birçok farklı noktada ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir