Gidiyor musun?

Hepimizde oldu değil mi şu his..Biliyorum..Hatta çoğu zaman bu his o kadar baskın çıktı ki her şeyi bırakıp,arkanıza bakmadan alıp başını gidesiniz geldi değil mi?

Bir memnuniyetsizlik var değil mi çevrenizde; işinden, hayatından, evliliğinden şikâyet eden, olduğu yerden hoşnutsuz bir ton insan, hep aynı şeyleri yapmaktan sıkılmış bir güruh.

Haksızlar demiyorum..

Efendim sorsanız ne istiyorlar kimse bilmiyor,başta kendileri..Ama hep bir sıkılma,hep bir şikayet,hep bir bahane üretme, hep bir gitme isteği.. Nereye gidiyorsunuz efendim? Şöyle sorayım nereye gittiğinizi biliyor musunuz? Siz kaçmak mı istiyorsunuz gitmek mi? Zira ikisi farklı şeyler.. Gitmek koskoca bir devrim, kaçmak yer değiştirmenin ötesi değil.

Gidecekseniz gerçekten gidin. Nasıl yani.. Gitmek nedir biliyor musunuz? Sizi yoran, sıkıldığınız, şikâyet ettiğiniz şeylerden gerçekten gitmektir. Şikâyet ettiğin şeyi önce anlamak sonra mücadele etmektir, onunla baş etmek ve çözmektir. Eğer bununla mücadele etmiyorsan nereye giderseniz gidiniz,bunun adı kaçmaktır..
Kafanızın, beyninizi içindeki kaosu gittiğiniz her yere götüreceksiniz. Şikayet ettiğiniz neyiniz varsa aynı döngüyü tekrar yaşayacaksınız.. Bir insan durduğu yerden milim kıpırdamadan fersah fersah bile gidebilir.. Ya da kilometrelerce uzaklara gidip aynı şeyleri tekrar yaşayabilir.. Gitmek yer değiştirmek değildir,gitmek şikayet ettiğin şeyle mücadele edip onu yenmektir..Yoksa nereye gidersen git..

Her başarısız gitme girişimi ise size derin yaralar bırakır.. Kaçtığınız her şey aslında beyninizin içinde. Beyninizin içinde mücadele edemediğiniz her şeyle sadece yer değiştirerek kurtulamazsınız. Gittiğiniz her yerde sizi aynı derin çukura atacak aynı kaosa sokacaktır. Aynı hayat kurgularını ve örüntülerini size yaşatacaktır ve siz yine hep o meşhur soruyu soracaksınız; “Neden hep ben?”

Tarih çok giden gördü..Kilometrelerce uzaklara kaçan,her şeyi burada bırakıp uzaklara giden kişiler..Çoğu mücadele etmek yerine sadece kaçtı aslında.. Kaçtı da kurtuldu mu peki?

Beyninizin içinde başlayıp orada bitmeyen her gitme size kaosu ve o şikâyet ettiğiniz hayatı tekrarını veya bir benzerini yaşayacağınız bir hikâyeye sürükler. Dedim ya bir insan olduğu yerden kıpırdamadan fersah fersah, kilometrelerce gidebilir diye. Sorunlarından kaçma,onları anla ve mücadele ederek kurtul..

Tanımadığın bir yerde,tanımadığın insanların olduğu bir yer yani sadece başka yerde bir yabancı gibi olmak gitmek değildir..

Bu habere de bakabilirisiniz

Belki de Mutluluğun Sırrı..

“Mısır yetiştiren bir çiftçi, her yıl en kaliteli mısır ödülünü alırmış. Çiftçi, ödül aldığı mısırların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir