Ana Sayfa / Gündem / Hayali Haluk Levent İle Gitar Çalmak

Hayali Haluk Levent İle Gitar Çalmak

Doğuştan sol eli olmayan Nuriye Gürel (11), gittiği müzik kursunda öğretmenin kendisi için yaptığı özel aparatla gitar çalmaya başladı.

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinin Adalet Mahallesi’nde yaşayan ve fabrikada iş makinesi operatörlüğü yapan Erdem Gürel (35) ile Müşerref Gürel (35) çiftinin 2 çocuğundan Nuriye Gürel, doğuştan sol eli olmadan dünyaya geldi. Boş zamanlarında yüzme kursuna giden 3’üncü sınıf öğrencisi Nuriye Gürel, isteği üzerine ailesi tarafından, mahallede bulunan özel müzik okulundaki gitar kursuna kaydını yaptırdı. Müzik öğretmeni Anıl Zengin, sol eli olmayan Gürel’in azmini görüp satın aldığı medikal bilekliğe, ucunda mızrap bulunan çanta parçası ekleyerek aparat yaptı.

Yaptığı bu aparatı Gürel’e takan Zengin, küçük kızın rahatlıkla gitar çalabilmesini sağladı. Haftanın 3 günü gittiği kursta öğretmeni Zengin ile birlikte gitar çalan Gürel, büyük mutluluk yaşadı. Gitar çalmayı öğrenen ve konser vermeye hazırlanan Nuriye Gürel, en büyük hayalinin şarkıcı Haluk Levent’le birlikte gitar çalmak olduğunu ifade etti. Gürel, koluna takılan aparat sayesinde gitar çalmaya başladığında çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Hayallerimin peşinden koştum. Engel tanımadım, herkes benim için uğraştı. Özellikle müzik öğretmenim, gitar çalabilmem için bir aparat yaptı. Ailem bana el protezi aldı ancak takmamıştım. Böyle de mutluyum. Tek isteğim, çok iyi şekilde gitar çalabilmek. Şimdi vereceğim konsere hazırlanıyorum, ona odaklandım.” dedi.

“HAYALLERİ İÇİN ADIM ATMASINI SAĞLADIK”

Nuriye’nin hayatına küçük dokunuş yaptığını belirten müzik öğretmeni Anıl Zengin, “Nuriye’nin gitar çalabilmesi için engel tanımadık. Aparatı yaparken çok zorlandık, destek bulamadık. 3 boyutlu yazıcılarla bir tasarım yapmaya çalıştık ancak başarılı olamadık. Medikal bileklik ve tahta parçası kullanarak yapmayı denedik ve başardık. Koluna taktık ve gitarın tellerine dokununca çok mutlu oldu. Yüzündeki mutluluğu görmek çok güzeldi. Çok önemli bir şey değil ama Nuriye’nin hayatını değiştirdi. Hayalleri için adım atmasını sağladık. Müzik evimizin konseri var Nuriye açılışı gitar çalarak yapacak.” şeklinde konuştu.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir