Ana Sayfa / Engelli Hakları / Kütahya’da yaşayan engelliler su faturasının yarısını ödeyecek

Kütahya’da yaşayan engelliler su faturasının yarısını ödeyecek

Engelli bireylere ve yüzde 40 engeli olan vatandaşların yakınlarına su faturasında yüzde 50 indirim uygulama kararı alan Kütahya belediye meclisi, örnek teşkil edecek bir karara imza attı.

BELEDİYE Başkanı Kamil Saraçoğlu, başkanlığında toplanan meclis kararıyla, engelli vatandaşların kendilere veya bakmakla yükümlü oldukları yakınlarına yüzde 40 engelli olması ve bunu belgelendirmesi halinde yapılacak inceleme sonucunda uygun görülmesiyle birlikte bir konut aboneliği su ücretinde yüzde 50 indirim uygulanacak.

Kütahya Belediye Meclisinde konunun görüşülerek karara bağlandığını söyleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, indirimin tüm engelli vatandaşlara ve ailelerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan Saraçoğlu, “Kütahya Belediyesi olarak görevimiz daha yaşanabilir bir şehir inşa etmek. Hepimiz birer engelli adayıyız. Şehrimizi engelli vatandaşlarımızın rahat edebileceği şekilde dizayn etmeye özen gösteriyoruz. Bizler engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarını, onların hayata tutunmaları noktasında yaşadıkları engelleri ortadan kaldırmak adına var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm hemşehrilerimiz gibi engelli vatandaşlarımızın da her zaman yanındayız” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir