Ana Sayfa / Gündem / Oğlu İçin Asansör Yaptırdı

Oğlu İçin Asansör Yaptırdı

Oturdukları apartmanda asansör bulunmaması nedeniyle eve mahkûm yaşayan fiziksel engelli İbrahim Öztürk, ailesi ve yakınlarının desteğiyle yaptırılan asansörle tek başına dışarı çıkıp zaman geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Aydın’ın Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan Ayten ile Ali Öztürk çifti, 24 yaşındaki çocukları İbrahim Öztürk’ün 5,5 aylıkken kolunun kırılması sonucu gittikleri hastanede halk arasında ‘cam kemik’ olarak bilinen ‘osteogenesis imperfecta’ hastalığına yakalandığını öğrendi. Çocuklarının tedavisi için tüm imkânlarını seferber eden aile, yaşının da ilerlemesiyle yürüyemeyen İbrahim’i asansör olmadığından dolayı eve sırtlarında taşıyarak indirip çıkartmanın zorluklarını yaşadı. Başka bir eve maddi imkânsızlıktan dolayı taşınamayan Öztürk çifti, yakınları ve arkadaşlarının da yardımıyla apartmanın dışına demir kafes sistemi yaptırarak asansör taktırdı.

Asansörün yapılmasıyla hayatı kolaylaşan İbrahim Öztürk, akülü arabasıyla tek başına dışarı çıkıp zaman geçirmenin mutluluğunu yaşıyor. Yaşadığı zorluklarla mücadele etmeye çalıştığını hiçbir zaman pes etmediğini söyleyen Öztürk, “Her şey Allah’tan geldi deyip hep sabrettim. İsyan etmedim. Asansör yokken dışarı çıkmak istesem bile anneme babama söyleyemiyordum. Zor oluyordu onlar için. Daha sonra bu asansör yapıldı. Benim için çok kolaylık oldu. Onun sayesinde eve hapsolmadım, özgürleştirdi beni. Dışarıya çıkıp rahatça gezebiliyorum.” dedi. Üzerinden Galatasaray formasını hiç çıkartmayan Öztürk, ailesinden sonra gelen en değerli şeyin Galatasaray olduğunu, en büyük hayalinin ise sarı kırmızılı takımın maçını izlemek olduğunu vurguladı. Baba Ali Öztürk, oğlunun eğitimine devam edebilmesi ve sosyalleşebilmesi için yaptırdıkları asansörün hayatlarını değiştirdiğini söyledi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir