Ana Sayfa / Gündem / Sokak Hayvanları İçin Topluyorlar

Sokak Hayvanları İçin Topluyorlar

Minik Kalpler Hayvan Dostlarıyla El Ele’ projesiyle sokak hayvanlarının mama ile barınak ihtiyacını gidermek ve ilgili kurum ve kuruluşlara destek vermek için, ortaokul öğrencileri kendi yaptıkları kumbaralarda harçlıklarını biriktirmeye başladı.

Bartın’da İMKB Ortaokulu Engellilerle Dayanışma Kulübü Rehber Öğretmeni Şennur Akcan Aydemir rehberliğinde ‘Minik kalpler hayvan dostlarıyla el ele’ sloganıyla yola çıkan öğrencilere Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencileri de destek verdi. Projenin fikir sahibi 6/B sınıfı öğrencisi Tuana Hayat Coşkun projenin ilkokuldan beri hayali olduğunu, Bartın’daki tüm yöneticileri, idarecileri ve kampanyayı duyan herkesi okula gelip yardımda bulunmaya davet etti. Coşkun, “Konuyu ilk olarak Kulüp Rehber Öğretmenize anlattım. Sonrasında okulumuz idaresiyle görüşüp proje hakkında bilgilendirme yaptım ve onların da desteğiyle kampanya başlattık.

Okulda kendimizin yaptığı kumbaralarla harçlıklarımızı toplayıp sokak hayvanlarına kendi imkânlarımızla yardım etmeye çalıştık. Kampanyamız devam ediyor. Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızda kumbaralarımıza bağış yaptı. Arkadaşlarımızla birlikte sınıfları gezerek bağış topladık.” diye konuştu. Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, Toplum Hizmeti çalışmaları çerçevesinde projeye destek olarak, “Bizler Toplum Hizmeti çalışmaları çerçevesinde İMKB Ortaokulu ile iletişime geçtik. Okul Müdürümüz sayesinde de bu projeden haberdar olduk. Projenin materyal sağlama kısmında yer aldık. Çocukların böyle bir kampanya başlatmaları bizi çok sevindirdi ve bizde onlara destek olduk.” şeklinde konuştu.

“ONLARI DA DÜŞÜNMEMİZ GEREKİYOR”

Duyarlılıklarından dolayı başta Kulüp Rehber Öğretmeni Şennur Akcan Aydemir’e, kulüp öğrencilerine ve kampanyaya katılarak destek verenlere çok teşekkür eden Okul Müdürü Muhammet Çevikbaş, “Engellilerle Dayanışma Kulübü öğrencilerimiz öğretmenleriyle beraber sokak hayvanlarının bu soğukta aç, susuz ve barınaksız kaldıklarından hareketle böyle bir proje başlattılar. Proje kapsamında bir kampanya başlatıldı. Sokak hayvanlarına yiyecek ve barınak olarak faydamız olsun dedi öğrencilerimiz. Bizler de uygun gördük ve projeye başladık. Bartın Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinden de bu projeye destek aldık. Minik Kalpler Küçük Dostlarıyla El Ele sloganıyla projeye başladık.

Öğrencilerimiz kendi elleriyle kumbara yaptılar, kampanya tanıtım çalışmaları yaptılar ve kampanyaya destek amaçlı harçlıklarını biriktirerek hayvanlara destek olmaya çalışıyorlar. Kumbaralar açıldıktan sonra sokak hayvanlarına mama, küçük kedi evleri şeklinde evlerin alımı, derneklere ve çeşitli hayvanlara yardım yapan kuruluşlara bu paralar bağışlanacak. Bir yüreğe, bir küçük dostumuza hayat olma, küçük bir dostumuza bu soğukta sıcacık bir yuva kazandırma adına yapacağımız bu çalışma tüm Bartın ve tüm Türkiye’ye umarım bir örnek teşkil eder. Bu dünyada sadece biz yaşamıyoruz. Onlarla beraber bu dünyada yaşıyoruz. Onları da düşünmemiz ve onların da ihtiyaçlarını gidermemiz gerekir diye düşünüyoruz.” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir