Ana Sayfa / Etkinlikler / Engelli çocuklar bir günlüğüne asker, polis ve doktor oldu

Engelli çocuklar bir günlüğüne asker, polis ve doktor oldu

Şırnak’ın Silopi ilçesinde zihinsel engelli gençler, Şırnak’ın Silopi ilçesinde “Sevgi Her Engeli Aşar” projesi kapsamında asker, polis ve doktorları ziyaret etti.

Şırnak Silopi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin hayata geçirdiği “Sevgi her engeli aşar” projes kapsamında engelli çocuklar, bir günlüğüne “asker”, “polis” ve “doktor” oldu. Üniforma ve beyaz önlük giyen gençlerin mutluluğu yüzlerine yansıdı. Hayranlık duydukları mesleğe bir gün bile olsa kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar.İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Cem Yalçın tarafından karşılanan engelliler, burada asker üniforması giydi. Ardından komutanlarla içtimaya katılan engelliler, daha sonra zırhlı araçlarla tur attı.

İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Doğru’nun yardımıyla polis üniforması giyen çocuklar, TOMA’ya binip su sıktı, zırhlı araçlardan siren çaldı, telsizden anons yaptı.Lise Müdürü Nihat Eren, çocukların, kısa süreliğine de olsa sevinmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Öğretmen İlknur Küçük de engellileri sosyal hayata adapte etmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir