Ana Sayfa / Gündem / Engellilere Kar Üzerinde Rehabilitasyon

Engellilere Kar Üzerinde Rehabilitasyon

Bitlis’in Ahlat ilçesindeki Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan engelliler haftanın belirli günlerinde Kayak Tesisi’ne götürülüyor. İyi vakit geçiren engelleri kayak yaparak rehabilite olmaları sağlanıyor.

Bitlis Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce, Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan engelliler haftanın belirli günlerinde rehabilite olmaları için engelliler il merkezindeki tarihi El-Aman Hanı Kayak Tesisi’ne götürülüyor. Tesiste eğitmenler eşliğinde kızaklarla kaymanın keyfini yaşayan engellilerin eğlenceli vakit geçirmeleri ve rehabilite olmaları amaçlanıyor. Kızaklarla kayarak eğlenen engellilerin birbiriyle yarışması da renkli görüntüler oluşturdu.

“Burada iyi vakit geçiren engellilerimiz hem eğleniyor hem de deşarj oluyor.”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsmetullah Altun, yaptığı açıklamada, Ahlat Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki engellilere yönelik farklı etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Engellilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesi için kayak merkezine getirildiğini anlatan Altun, şunları kaydetti: “Burada iyi vakit geçiren engellilerimiz hem eğleniyor hem de deşarj oluyor.

Öğrencilerimiz bu aktivitelerden keyif aldıklarını söylüyor. Bugün onlarla çok keyifli zaman geçirdik. Ben de kızağa binip onlarla kayak yaptım. 24 Saat bina içinde olan engellilerimize yönelik değişik aktiviteler yapılıyor ama kayak tesisinin olması büyük avantaj. Bu yıl çok Kar yağdı. Engellilerimiz de kayak yaptı. Engellilerimiz istedikçe buraya getirmeye devam edeceğiz.”

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir