Ana Sayfa / Gündem / Kendi Yazdığı Rap Müziğini Söyleyebileceği Dizi Arıyor

Kendi Yazdığı Rap Müziğini Söyleyebileceği Dizi Arıyor

Bedensel engelli 30 yaşındaki Metin Özkan, Kendi yazdığı şiirlerden yola çıkarak rap şarkıları bestelemeye başladı. Özkan hedefi Rap müziğinin oldukça fazla kullanılan dizilerde birinde küçük bir rol alarak tüm engellilerin umudu olmak

İzmir’in Buca ilçesinde yaşayan Metin Özkan’a, küçük yaşta nadir görülen bir kas hastalığı olan herediter polinöropati teşhisi kondu. Zaman içinde bedensel engelli kalan Özkan, tekerlekli sandalyesindeki hayatını şiirle renklendirdi. Bazen yaşadığı zorlukları bazen de hayallerini kaleme alan Özkan, 9 yıl önce rap müzik tutkunu oldu. Kaleme aldığı şiirleri, kiraladığı stüdyolarda seslendirmeye başlayan genç yetenek bir süre sonra odasını stüdyoya çevirdi. “Blue Metin Özkan” lakabını kullanarak seslendirdiği şarkılarını ve kliplerini youtube kanalında yayınlamaya başladı.

Özkan’ın en büyük hayali ise şarkılarını sahnede seslendirmekti. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Özkan’ın bu isteğini duyunca hemen harekete geçti, belediyenin düzenlediği etkinliklerde konuk sanatçı olarak Özkan’ı sahneye davet etti. Bugüne kadar Buca Belediyesi’nin birçok etkinliği öncesi sahne alan ve Bucalılar tarafından ayakta alkışlanan Özkan, şimdi televizyon dizilerinin birinde şarkı söyleyerek tüm engellilere umut olmak istiyor.

“Hedefime ulaşırsam bir engellinin neler yapabileceğini herkese göstermiş olacağım.”

Rap müziğin kendisi için terapi anlamına geldiğini belirten Metin Özkan, “Şarkı söylerken karşımda biri var ve onunla dertleşiyormuşum gibi hissediyorum. 300 şarkım var. Bazen bütün gün evdeki stüdyomda çalışıyorum. 3 klip çektim. Bunların yanı sıra bir de kısa film çektim. Bundan sonrasında engelli arkadaşlarıma, kardeşlerime umut olmak istiyorum. Bir engellinin yapabileceğini bazen engelsiz bireyler yapamıyor.

Onun için tüm engelliler hayallerinin peşinden koşmalı. Bunu anlatabileceğim en güzel mecra ise televizyon dizileri. Bugünlerde dizilerde rap müziğe oldukça büyük ilgi var. Eğer bir dizide şarkılarımdan birini seslendirme hedefime ulaşırsam bir engellinin neler yapabileceğini herkese göstermiş olacağım” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sinop’ta engellilere yönelik proje destek başvuruları başladı

Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından (İŞKUR) 2021/2. dönem engellilere yönelik proje destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir